Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 24. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Farmářské trhy v Zábřeze

23.07.2019 - Farmářské trhy v Zábřeze - Nakoupit si můžete 15....

Počasí

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

25.07.2019 - Čtvrtek

Teplota: 31 / 14 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Policie se zaměřila na ranní i večerní kontroly chodců, cyklistů a řidičů

30. listopadu 2016 - 08:55

Zpět na seznam článků

Nejčastějším prohřeškem je špatný technický stav vozidel

Policie se zaměřila na ranní i večerní kontroly chodců, cyklistů a řidičů

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Policisté na Olomoucku kontrolovali v uplynulých dnech v ranních a večerních hodinách pohyb chodců za snížené viditelnosti na pozemních komunikacích mimo obec. „Hlídky zkontrolovaly celkem 157 chodců, 155 z nich mělo na oblečení, batohu či kabelce prvky z retroreflexního materiálu,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Pavla Štenclová.

Dva chodci tyto povinné prvky zvyšující viditelnost neměli. „Byla jim na místě udělena bloková pokuta ve výši 300 korun,“ informovala mluvčí.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv PČR

Hlídky police se zaměřily i na všeobecný dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu. „Dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidičů před a během jízdy, zlepšení dopravní kázně na komunikacích a snížení počtu dopravních nehod a jejich následků souvisejících zejména v souvislosti s technickým stavem vozidel, dále na kontrolu užívání bezpečnostních pásů a zádržných systémů,“ upřesnila Šteclová.

Policisté zastavili a zkontrolovali celkem 453 účastníků silničního provozu a zjistili pětatřicet přestupků. „Za 29 z nich uložili na místě blokovou pokutu v celkové výši 8 600 korun. Nejčastějším prohřeškem řidičů byl nevyhovující stav jejich motorových vozidel a to v šesti případech. Bloková pokuta byla uložena také šesti neosvětleným cyklistům. Čtyři řidiči byli pod vlivem alkoholu v naměřených hodnotách do jednoho promile,“ sdělila policejní mluvčí, která dodala: „Tyto přestupky jsme postoupili k projednání příslušnému správnímu orgánu.“

Autor: red., pis

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.