Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 30. září 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jesenická Dyňová slavnost

28.09.2023 - Jesenická Dyňová slavnost - Pobaví celou rodinu

Počasí

30.09.2023 - Sobota

Teplota: 20 / 8 - obcasny-Déšť

01.10.2023 - Neděle

Teplota: 18 / 6 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Policie v kraji se zaměří na řidiče, kteří jezdí „na červenou“

14. června 2020 - 12:51

Zpět na seznam článků

Od začátku roku policisté řešili téměř sto dvacet případů

Policie v kraji se zaměří na řidiče, kteří jezdí „na červenou“

ilustrační snímek zdroj foto: archiv sumpersko.net

Policisté dopravní služby Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje se v těchto dnech zaměřují na řidiče vozidel, kteří v provozu nerespektují světelná dopravní značení. Řidič, který projede křižovatku tzv. „na červenou“, si v danou chvíli neuvědomí, že svým jednáním ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu a je blízko zavinění dopravní nehody, která může mít fatální následky. Přitom by měl již na signál s oranžovým světlem začít brzdit a ne přišlápnout plyn, aby křižovatku projel.

V Olomouckém kraji policisté od 1. ledna do 31. května řešili 116 řidičů, kteří na křižovatkách nezastavili na signál s červeným světlem "Stůj!". „Jeden z takových přestupků řešili policisté oddělení silničního dohledu krajského ředitelství v úterý 9. června odpoledne na křižovatce ulic Lipenská a Pavelkova v Olomouci. Šestadvacetiletý řidič vozidla Audi nerespektoval signál s červeným světlem „Stůj“, který svítil na semaforu delší dobu a přesto křižovatkou projel,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Libor Hejtman, který upřesnil: „ Bohužel se těchto přestupků dopouští i profesionální řidiči. Téhož dne na ulici Rolsberská v Olomouci projel „na červenou“ sedmašedesátiletý řidič nákladního vozidla Scania. V obou případech policisté přestupky s řidiči vyřešili příkazem na místě.“

Pokud řidič nezastaví vozidlo na signál, který mu to přikazuje, dopouští se přestupku, za který mu hrozí pokuta na místě do 2,5 tisíc korun. „V případě, že se řidič tohoto přestupku dopustí během jednoho roku dvakrát a vícekrát, policisté přestupek oznámí k projednání příslušnému správnímu orgánu. V tomto případě řidiči hrozí nejen pokuta od čtyř do sedmi a půl tisíce korun, ale i zákaz činnosti od jednoho měsíce do šesti měsíců,“ informoval mluvčí.

Policisté se i v nadcházejících dnech budou intenzivně věnovat oblasti BESIP a zaměří se nejen na kontrolu dodržování jízdy „na červenou“. „Apelujeme na řidiče, aby se v silničním provozu v době nastupující letní sezóny chovali zodpovědně a ohleduplně a předešli tak případné tragédii,“ obrací se na veřejnost Libor Hejtman.

Autor: red., pis

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Fotek: 45
Přidáno: 28.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Fotek: 65
Přidáno: 26.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Fotek: 70
Přidáno: 26.09.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.