Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví

18.01.2022 - Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví -...

Počasí

19.01.2022 - Středa

Teplota: 0 / -4 - Zataženo

20.01.2022 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -3 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Policie zkontrolovala sto chat

22. března 2017 - 07:27

Zpět na seznam článků

Doporučuje nepodceňovat zabezpečení rekreačních objektů

Policie zkontrolovala sto chat

PA - kontrola rekreačních objektů foto: PČR

V uplynulých dnech se policisté z obvodních oddělení Moravský Beroun a Velká Bystřice zaměřili na preventivní kontroly chatovišť a rekreačních objektů.

V zahrádkářských koloniích a chatovištích v katastrech obcí Moravský Beroun, Nové Valteřice, Domašov n./Bystřicí, Jívová, Nová Véska, Norberčany a Stará Libavá zkontrolovali berounští policisté ve čtvrtek 16. března celkem 68 chat. Jejich kolegové z Velké Bystřice zkontrolovali v pondělí 20. března celkem 32 chat v katastrech obcí Velká Bystřice, Radíkov, Svatý Kopeček, Droždín a Lošov. „Preventivní akce jsou zaměřené především na kontrolu případného narušení objektů, ale také pátrání po osobách, které by se zde mohly ukrývat,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Pavla Štenclová.

PA - kontrola rekreačních objektů foto: PČR

Důležitou roli hraje policejní prevence, kdy policisté dávají majitelům chat cenné rady, jak minimalizovat riziko napadení jejich majetku. Chataři mohou toto riziko snížit právě spoluprací s policií, která vytvořila preventivní systém evidence a průběžné kontroly rekreačních objektů. „Majitelé si mohou chaty zaevidovat na místně příslušném oddělení s tím, že policisté budou při nepravidelných obchůzkách jejich objekt kontrolovat. V případě, že by policisté zjistili něco podezřelého, mohou majitele ihned kontaktovat na aktuální telefonický kontakt, který jim chatař zanechá,“ informovala Pavla Štenclová.

PA - kontrola rekreačních objektů foto: PČR

Základní podmínkou zabezpečení rekreačního objektu je řádné zajištění vchodových dveří, garážových vrat a oken. Je důležité také nezapomenout na okna střešní a sklepní. „V současné době existuje celá řada kvalitních zámkových systémů a dalších zajišťovacích mechanismů, které ve většině případů pachatele odradí. Doporučuje také opatřit okna mřížemi nebo okenicemi. Velkým lákadlem pro pachatele majetkové trestné činnosti jsou také viditelně vystavené pracovní nářadí, jak jsou sekačky, vrtačky, brusky a jiné potřeby pro zahrádkáře,“ sdělila policejní mluvčí.

PA - kontrola rekreačních objektů foto: PČR

Od počátku roku do poloviny března na Olomoucku evidují čtyři případy vloupání do chat. V loňském roce bylo evidováno pětadvacet případů. „V případě, že se majitel víkendového objektu stane obětí uvedeného protiprávního jednání, doporučujeme nevstupovat na místo činu a vyčkat příjezdu policejní hlídky. Jakýkoliv pohyb nebo dokonce úklid ve vyloupené chatě by mohl narušit stopy, které pachatel na místě zanechal. Doporučujeme vytvořit si seznam věcí a jejich popis, který pak policistům usnadní pátrání po odcizených věcech,“ dodala Pavla Štenclová.

Autor: red., P. Štenclová, zdroj foto: PČR

Fotogalerie

PA - kontrola rekreačních objektů                foto: PČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.