Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 07. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě „Vzhůru pomoci“ dvě nemocné děti

07.03.2021 - Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě...

Počasí

07.03.2021 - Neděle

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

08.03.2021 - Pondělí

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Policisté v kraji kontrolují chatové oblasti

27. ledna 2021 - 11:28

Zpět na seznam článků

Zloději v loňském roce způsobili škodu za téměř 650 tisíc korun

Policisté v kraji kontrolují chatové oblasti

Policisté v kraji kontrolují chatové oblasti zdroj foto: PČR

Také v lednu policisté v kraji vyráží na kontroly do chatových oblastí jak na Jesenicku, Šumpersku, Prostějovsku i Olomoucku. Procházejí chatové lokality a kontrolují, zda rekreační objekty jsou neporušené nebo se zde nepohybují podezřelé osoby.

Občas se stane, že návštěvu nezvaného hosta v chatovišti odhalí při kontrolách sami policisté. „Bylo tomu tak například minulý týden v Šumperku, kde policisté v jedné ze zahrádkářských kolonií natrefili na čtyři narušené zahradní chatky. Díky stopám zajištěným na místě činu se jim pak ještě téhož dne podařilo určit možného pachatele, který zahrádkářskou kolonii „navštívil“ jen pár hodin před nimi. Bližšími okolnostmi tohoto případu se nadále zabýváme,“ uvedla vrchní komisařka Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje Marta Vlachová.

Policisté v kraji kontrolují chatové oblasti zdroj foto: PČR

V loňském roce policisté šetřili padesát sedm vloupání do rekreačních objektů. „Pachatelé majitelům způsobili škodu přesahující 640 tisíc korun. Z toho přes sto tisíc korun byla škoda způsobená poškozením nebo zničením vybavení objektu. Objasněnost v těchto případech není bohužel stoprocentní,“ informovala Marta Vlachová, která upřesnila: „Pachatelé sice zanechají na místě mnoho stop, ale ne všechny vedou k objasnění. Loni se podařilo objasnit dvacet šest případů. Zloději z objektu odnesou, na co přijdou nebo zkonzumují potraviny a alkohol přímo v chatě. Často co neukradou, to zničí.“

Občas policisté při kontrolách najdou špatně uzavřená okna, popřípadě neuzamčené vchodové nebo sklepní dveře. Pro všechny případy je vhodná registrace objektu na nejbližším obvodním oddělení. „Zde si majitel vypíše registrační list, kde uvede jméno, adresu trvalého bydliště i číslo rekreačního objektu a telefonní kontakt na sebe. V případě zjištění narušení objektu ho může policejní hlídka o skutečnosti bezprostředně informovat,“ doporučuje vrchní komisařka.

Policisté v kraji kontrolují chatové oblasti zdroj foto: PČR

V případě, že nemovitost i přes všechna opatření navštíví nezvaná návštěva, ihned volejte na linku 158.  „V objektu na nic nesahejte a nic neuklízejte, můžete tak poškodit důležité stopy,“ dodává Marta Vlachová.

Autor: red., pis. M. Vlachová - zdroj foto: PČR

Fotogalerie

Policisté v kraji kontrolují chatové oblasti                    zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.