Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 18. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Král všech dětských klaunů v zábřežském Retru

17.05.2024 - Král všech dětských klaunů v zábřežském Retru -...

Počasí

18.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 12 - Oblačno

19.05.2024 - Neděle

Teplota: 21 / 12 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Policisté v kraji zastavili tisíc vozidel

28. března 2023 - 18:06

Zpět na seznam článků

Každý třetí řidič platil pokutu

Policisté v kraji zastavili tisíc vozidel

DBA zdroj foto: PČR

Za uplynulých osm dní policisté v Olomouckém kraji provedli několik dopravně bezpečnostních akcí.

Stejně jako na počátku března se policisté účastnili nejen celorepublikové dopravně bezpečnostní akce zaměřené na dodržování rychlosti, ale pozornost zaměřili i na tranzitní řidiče. „Policisté při akcích zkontrolovali jeden tisíc vozidel, zjistili 335 dopravních přestupků a na pokutách vybrali 220 tisíc korun,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Libor Hejtman.

Během celorepublikové dopravní akce zaměřené na dodržování rychlosti v průběhu tří dnů přistihli policisté 215 motoristů, kteří překročili nejvyšší povolenou rychlost. „Jeden řidič řídil pod vlivem alkoholu a tři pod vlivem jiné návykové látky,“ sdělil mluvčí.

V rámci jednodenní akce zaměřené na tranzitní dopravu na dálnici D35 policisté se zaměřili na projíždějící cizince. „Zkontrolovali jsme jich sto třicet a třiceti z nich jsme udělili na místě pokutu, převážně za neuhrazení dálniční známky. Čtyři cizinci neoprávněně pobývali na území České republiky a zahájili jsme s nimi řízení o správním vyhoštění. Mezi nimi jednadvacetiletý muž při kontrole předložil padělaný zahraniční řidičský průkaz. S mužem jsme mimo správního řízení o vyhoštění zahájili úkony trestního řízení a cizinec si ve zkráceném přípravném řízení vyslechl podezření ze spáchání přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny, za které mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta nebo zákaz činnosti. Navíc jsme od šesti motoristů vybrali na místě šestnáct tisíc korun, které dotyční dlužili v rámci neuhrazených nedoplatků za dřívější dopravní přestupky,“ dodal Libor Hejtman.

Autor: red., pis. L. Hejtman, zdroj foto: PČR

Fotogalerie

DBA           zdroj foto: PČR
DBA           zdroj foto: PČR
DBA           zdroj foto: PČR
DBA           zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.