Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 25. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze

25.05.2022 - Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze - Prvenství...

Počasí

25.05.2022 - Středa

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

26.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Polovina Cen města Šumperka 2013 má své vítěze

29. ledna 2014 - 11:11

Zpět na seznam článků

Zastupitele čeká ještě druhé kolo

Polovina Cen města Šumperka 2013 má své vítěze

Věra Čáslavská předávala Cenu města Šumperka 2012 zdroj foto:sumpersko.net

Každoroční šumperský večer vítězů se přibližuje. V sobotu 12.dubna budou Ceny města Šumperka 2013 slavnostně předány v divadle.

Od 1.října měla veřejnost možnost zapojit se do této prestižní šumperské akce a nominovat jednotlivé občany města, šumperské organizace a další na toto významné ocenění. Podmínky jsou jednoznačně stanoveny, takže do soutěže může být nominován šumperský občan, nebo osoba, která vykonává svoji činnost na území města. Samozřejmě nominováni mohou být také rodáci ze Šumperku, kteří svou činností významně proslavili město. Uzávěrka nominací byla 31.prosince loňského roku.

Zastupitelstvo města pak rozhodne o vítězích, kteří získají prestižní cenu ve dvoukolovém hlasování. První polovinu hlasování mají zastupitelé již za sebou. Ve čtvrtek 23.ledna v prvním kole hlasování bylo rozhodnuto v pěti kategoriích z deseti. „V jedenácté kategorii architektura-novostavba, nebyl podán žádný návrh. Rozhodnuto bylo v kategoriích kultura, sport, významný počin v sociální a humanitární oblasti, architektura–rekonstrukce, životní prostředí a ekologie,“ uvedla tisková mluvčí šumperské radnice Olga Hejduková.  

Ostatní kategorie jsou předmětem druhého kola hlasovaní. Jedná se o kategorie:vzdělávání, podnikání–drobné, podnikání–výrobní společnost, cena mladých, přínos městu. Definitivně o vítězích rozhodne zastupitelstvo na svém zasedání ve čtvrtek 27.února.

Zájem veřejnosti nominovat v porovnání s loňským rokem stoupl. Počet nominací v letošním roce se vyšplhal k číslu sedmdesát pět, v loňském roce nominací přišlo sedmdesát tři. „Nominovalo se do všech kategorií, kromě kategorie architektura novostavba, kde nepřišel žádný návrh a žádná nominace nebyla vyřazena,“ doplnila Olga Hajduková.

Autor: kik

Fotogalerie

Věra Čáslavská předávala Cenu města Šumperka 2012    zdroj foto:sumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.