Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 27. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací stanice

27.05.2020 - Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací...

Počasí

27.05.2020 - Středa

Teplota: 19 / 6 - PoloJasno

28.05.2020 - Čtvrtek

Teplota: 13 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Polovina kontrolovaných hraček měla nedostatky

29. června 2014 - 09:01

Zpět na seznam článků

Závažné zjištění České obchodní inspekce

Polovina kontrolovaných hraček měla nedostatky

ilustrační snímek zdroj foto:ČOI

Podle zjištění inspektorů České obchodní inspekce nedostatky na trhu s hračkami se stále opakují. Někteří dovozci či distributoři trvale podceňují povinnost řádně a v plném rozsahu informovat spotřebitele. Inspektoři zjistili také hračky anonymní či bez označení CE.

Závady ve značení a nedostatečném varování se velice často vyskytují nejen u hraček prodávaných samostatně, ale rovněž u hraček prodávaných spolu s potravinou. „Za první čtvrtletí letošního roku jsme provedli 308 kontrol a nedostatky byly zjištěny nedostatky ve 152. Zákazy dalšího prodeje byly vydány na 1054 kusů hraček v prodejní ceně přes 84 tisíc korun,“ uvedla tisková mluvčí České obchodní inspekce Jana Jelínková. Ve stejném období nabylo právní moci 128 pokut v celkové hodnotě  přes jeden milion korun.

Sami spotřebitelé, kteří směřovali svá podání na inspektory v souvislosti s hračkami, velice často upozorňovali na nákup hraček, které po vyjmutí z přepravních obalů nepříjemně zapáchají. Provedené kontroly a jejich nepříznivé výsledky jsou pro inspektory jasným důkazem, že v kontrolní činnosti budou pokračovat. „Je třeba věnovat pozornost celému distribučnímu řetězci a více se zaměřit na dohledání obchodních subjektů zodpovědných za distribuci výrobků z ostatních členských států EU do České republiky a stranou pozornosti nezůstanou zejména dovozci hraček ze třetích zemí,“ informovala Jana Jelínková.

Autor: red.,J.Jelínková

Fotogalerie

ilustrační snímek            zdroj foto:ČOI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.