Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 09. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

HC Bobři Valašské Meziříčí vs Draci Šumperk 3:5

08.12.2019 - HC Bobři Valašské Meziříčí vs Draci Šumperk 3:5 -...

Počasí

09.12.2019 - Pondělí

Teplota: 5 / 2 - Zataženo

10.12.2019 - Úterý

Teplota: 4 / 0 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Polská cyklistka zkolabovala na polské straně Jeseníků

21. července 2019 - 07:35

Zpět na seznam článků

I přes záchrannou akci Horské služby a GOPR byla resuscitace marná

Polská cyklistka zkolabovala na polské straně Jeseníků

Jeseníky - foto ze zásahu zdroj foto: HS

Přátelé pětačtyřicetileté ženy ihned v sobotu 20. července volali dispečink polské linky 112, ale vzhledem k místu byl dostupný zřejmě signál český, takže se dovolali Hasičskému záchrannému sboru v Pardubicích. „Ti se ihned ozvali nám s tím, že se vše událo na polské straně Malého Sněžníku. Než jsme vyjeli k zásahu, informovali jsme i naše kolegy z GOPR ze stanice v Miedzygorze,“ uvedl Miroslav Černý, zasahující člen Horské služby Jeseníky s tím, že naši záchranáři vyjeli s lékařským vybavením na terénní čtyřkolce.

Po příjezdu k cyklistce zjistili, že je žena stále bez známek života a záchranáři z GOPR už provádějí resuscitaci. „Okamžitě jsme se k nim připojili a dál pokračovali společně v pokusech obnovit ženě životní funkce. Pak jsme ji pomohli naší čtyřkolkou na přívěsném vozíku šetrně převézt necelý kilometr k místu přistání polského vrtulníku. Jeho posádka si poté ženu převzala,“ doplnil Miroslav Černý s tím, že veškeré pokusy obnovit srdeční činnost byly marné a lékař byl nucen konstatovat smrt.

Jeseníky - foto ze zásahu zdroj foto: HS

„I přes smutný výsledek resuscitace byla celá akce perfektní ukázkou přeshraniční spolupráce všech českých i polských záchranářských složek. Skutečně se někdy stává, že v okolí hranice je signál druhé strany, ale i přesto je pomoc rychlá a obvykle efektivní,“ komentoval událost Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky. Dodal, že současné klimatické podmínky mohou znamenat ohrožení především v náročnějších horských trasách.

Cyklisté, ale i turisté, by proto měli plánovat túry s ohledem na své zdraví a schopnosti.

Autor: red., R. Zeman, zdroj foto: HS

Fotogalerie

Jeseníky - foto ze zásahu             zdroj foto: HS

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.