Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Polská zpěvačka Ida Zalewska v Šumperku

17. března 2017 - 08:14

Zpět na seznam článků

Vzdá s diváky poctu jazzové zpěvačce Billie Holiday

Billie Holiday je označována jako jedna z největších jazzových zpěvaček všech dob. A právě jí ve středu 5. dubna v Domě kultury Šumperk vzdáme poctu společně s Idou Zalewskou a Jakubem Płużkem.

Polská jazzová zpěvačka Ida Zalewska na sebe strhla pozornost již v roce 2012 svým neobyčejně vydařeným albem „As Sung By Billie Holiday“, kterým se směle vyrovnala takovým hvězdám, jež také vydaly albové pocty legendární černé zpěvačce (například Cassandra Wilson či Dee Dee Bridgewater).

Idou Zalewska zdroj foto: d.k.

Disponuje výrazným, osobitě sytým a tvárným hlasem, pohybujícím se mezi výrazivem černých bluesových zpěvaček a Joni Mitchell. Ida je nejsilnější v pomalých písních a baladách, v nichž je bluesově jímavá. Před nedávnem jí vyšlo i nové album „Storytelling“. „Na CD najdete deset písní, z nichž většinu napsala sama zpěvačka a její dvorní pianista Jakub Płużek, který se zde může blýsknout svou křehkou, ale bohatou hrou. Společně se rozhodli pojmout aktuální turné především jako poctu již zmíněné Billie Holiday," sdělila produkční domu kultury Michaela Horáková.

Koncert se uskuteční ve středu 5. dubna od půl osmé večer na jevišti velkého sálu v Domě kultury Šumperk. Vstupné je v předprodeji za 120 korun, v den akce pak za 150 korun.

Rezervace vstupenek najdete ZDE

Autor: red., M. Horáková

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.