Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 16. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci Šumperk vs SHK Hodonín 5:6sn

15.12.2019 - Draci Šumperk vs SHK Hodonín 5:6sn - Reportáž ze zápasu

Počasí

16.12.2019 - Pondělí

Teplota: 8 / 3 - Zataženo

17.12.2019 - Úterý

Teplota: 10 / 6 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Poprocková ikona Věra Špinarová vystoupí v Šumperku

27. října 2015 - 08:32

Zpět na seznam článků

Nenechte si ujít koncert české Janis Joplin

Poprocková ikona československé a dnes české populární hudby Věra Špinarová zavítá ve čtvrtek 5. listopadu do Domu kultury v Šumperku, kde vystoupí za doprovodu bandu Adama Pavlíka.

Návštěvníci šumperského vystoupení se mohou těšit na temperamentní skladby Jawa 250, Meteor lásky, Měj mě rád, A já ti závidím, ústřední píseň z filmu Tenkrát na západě a další populární songy z více než čtyřicetileté pěvecké kariéry této zpěvačky, která prošla řadou kapel. Začínala ve Flamingu, dále následoval Royal Beat, Majestic, kde se vystřídala s Marií Rottrovou, Speciál nebo Notabene. A dnes její doprovodnou skupinu tvoří Adam Pavlík Band. Ten vede její syn z prvního manželství s muzikantem Ivo Pavlíkem. „Do Šumperka se už samozřejmě moc těšíme. Mám toto město moc ráda. Už ani nevím, kdy jsme u vás byli naposled,“ svěřila se Věra Špinarová, která odpověděla i na další otázky.

Věra Špinarová zdroj foto: d.k.

Jaké písničky uslyší diváci, kteří se na Váš koncert přijdou podívat?

Věra Špinarová: Uslyší to nejlepší z mé dosavadní kariéry ve skoro dvouhodinovém vystoupení. Zazní všechny podstatné hity a nebude chybět ani pár nových skladeb. Moje nejznámější skladby zazní nově po boku doprovodné kapely mého syna Adama Pavlíka.

Přes čtyři desítky let je váš život spojen s hudbou a písničkami. Kdy a kde Vaše kariéra začala?

Věra Špinarová: Asi všechno začalo tím, když na setkání devítiletých škol před lety v dnešním Domě kultury města Ostravy byla vyhlášena soutěž zpěváků. A všichni mí spolužáci, říkali: „Věro, běž!“ Věděli totiž, že „břinkám” na kytaru. Tak jsem se přihlásila. Hrál tam tenkrát orchestr pod vedením doktora Sochora a zpívala Marie Rottrová. Všichni jsme zpívali úryvek z písničky Vánoce, Vánoce přicházejí. Soutěž jsem vyhrála a dostala vánoční kolekci. Přiběhla jsem domů a řekla jsem, že budu zpěvačka… To se mi naštěstí splnilo a jsme za to moc ráda!

Kde jste získala tak obrovský hlasový fond, který vám závidí mnohé operní pěvkyně?

Věra Špinarová: Sama si kladu mnohdy tuto otázku, vždyť mám menší postavu a s altovým projevem a velkým hlasovým rozsahem jsem nikdy pořádně neuměla hospodařit. Správnou techniku mě ale naučili v ostravském rozhlase.

„Jednoho dne se vrátíš“ je název písně, bez níž bychom si nedovedli představit hudební dramaturgii rozhlasových stanic, televizních pořadů, diskoték… Vnímáte vůbec tu magickou sílu svého hlasu, když ji slyšíte?

Věra Špinarová: To je velký dramaturgický počin Iva Pavlíka. Pamatuji si, že tuto Morriconeho melodii z filmu Tenkrát na Západě vybral právě on, ale byla bez textu. Spolupracoval se Zbyškem Malým, který napsal úžasně nadčasový text, vpravdě básnický, jenž evokuje radost, smutek a další poetické záležitosti. K úspěchu nahrávky samozřejmě pomohl Ostravský rozhlasový orchestr a hudební aranžmá Drahoslava Volejníčka. Je zajímavé, že tato písnička byla dlouho natočená, ale nikdo si jí nevšiml. Až v televizním pořadu Ring volný se mě režisér František Polák zeptal, jestli nemám nějakou pomalou písničku. A když to v televizi zaznělo, jako by se národ zbláznil, ta píseň se stala velkým hitem, z čehož mám pochopitelně radost.

Jaký máte vztah se synem Adamem, který teď vede Vaší doprovodnou kapelu?

Věra Špinarová: S Adámkem máme krásný vztah. Stará se o všechny koncerty a dělá mi i managera. Díky tomu, že jsem v jeho dětství hodně jezdila a koncertovala, mu mám teď co vynahrazovat. Trávíme spolu teď většinu času. Navíc nám kapela šlape asi jako ještě nikdy předtím. Mám z toho radost Usmívající se Přijďte se sami přesvědčit na můj koncert.

Věra Špinarová a Adam Pavlík Band zdroj foto: d.k.

Šumperské publikum přivítá temperamentní Věru Špinarovou už 5. listopadu, kdy dorazí do domu kultury i s Adam Pavlík Band. „Koncerty probíhají v průběhu celého roku a jsou stále vyprodány. Těšit se můžete na celou řadu známých písní, například Meteor lásky, Music box, Bílá jawa 250, Raketou na Mars nebo Měj mě rád. Největším hitem se však stala píseň Jednoho dne se vrátíš, jejíž melodie je z filmu Tenkrát na západě,“ uvedla za pořadatele produkční domu kultury Michaela Horáková.

Koncert se uskuteční ve čtvrtek 5. listopadu od 19 hodin ve velkém sále domu kultury. Vstupné je za 390, 370 a 350 korun. Online rezervace ZDE.

Autor: red., M. Horáková

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.