Zde je místo pro Vaši reklamu
Fyzika
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič na Zábřežsku zřejmě přehlédl projíždějící vozidlo

20.04.2018 - Řidič na Zábřežsku zřejmě přehlédl...

Počasí

polojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 23 / 11 - PoloJasno

polojasno

21.04.2018 - Sobota

Teplota: 22 / 10 - PoloJasno

Pálení čarodějnic

Populární ŠPEK odstartuje rocková párty

10. března 2017 - 09:40

Zpět na seznam článků

Přehlídka umění Olomouckého kraje

Populární ŠPEK odstartuje rocková párty

ŠPEK - přehlídka umění Olomouckého kraje zdroj: d.k.

Šumperská přehlídka ŠPEK představí umělce působící či pocházející z našeho kraje. Divadlo, hudbu, přednášky, výstavu nebo praktické workshopy, to vše přináší různorodý program dvanáctého ročníku Špeku.

V nabitém programu si může každý najít „svůj šálek kávy“. „Veřejnost chceme seznámit s umělci, kteří mají blízký vztah k Olomouckému kraji. Představíme místní tvůrce, nebo slavné rodáky, kteří se prosadili na republikové úrovni. Prostor samozřejmě dostanou také ti, kteří odsud nepocházejí, ale v našem kraji odvedli kus poctivé umělecké práce. Letošní ročník se opět koná v časovém rozmezí tří měsíců, tedy od března do května,“ uvedla produkční DK Šumperk Michaela Horáková.

Pořádný rockový nářez si mohou příznivci ostrých kytarových riffů užít na Rockové párty, která se koná ve společnosti oblíbených skupin Soul Of Scarlett, We Are The Motion a Black Mercury.

program - ŠPEK - přehlídka umění Olomouckého kraje zdroj: d.k.

Kultovní jesenická kapela Priessnitz naživo představí nejen své známé písně, ale i novinky z alba Beztíže. Folkoví fanoušci jistě uvítají, že na memoriálu Šumperské pomněnky vystoupí kapely Malina Brothers, Goodwill a Beg Bie Country. Také se můžete těšit na jedinečné vystoupení Orchestru Základní umělecké školy v Zábřehu

Známá skupina Old Time Jazz Band z Loučné nad Desnou letos slaví 60. výročí, proto si na slavnostní koncert pozvala několik zajímavých hostů. Kapela O5 a Radeček odehraje speciální akustické koncerty na střeše šumperského Majáku. 

program - ŠPEK - přehlídka umění Olomouckého kraje zdroj: d.k.

Přehlídka Špek má připravený program také pro příznivce výtvarného umění. Obrazy s tématem cestování vystaví v jižním křídle DK Zdeněk Nováček.

program - ŠPEK - přehlídka umění Olomouckého kraje zdroj: d.k.

I milovníci divadla si přijdou na své. Se svým vtipným stand-up představením Celebrity do Šumperka zavítá populární herec, bavič, uznávaný režisér a samozřejmě šumperský rodák Ondřej Sokol. V divadle se bude konat třetí ročník akce Špek na prknech, kdy se na pódiu během celého dne představí půl tuctu divadelních souborů.

Pro děti je připravena ekologická pohádka Ostrov odpadků, která pojednává o tom, jak se nám špatné věci mohou jednou vrátit. Přijede ji zahrát Divadlo Plyšového Medvídka Prostějov.

program - ŠPEK - přehlídka umění Olomouckého kraje zdroj: d.k.program - ŠPEK - přehlídka umění Olomouckého kraje zdroj: d.k.

Připraveno je i autorského čtení olomouckého spisovatele Michala Sýkory, jehož knihy se staly předlohou pro několik pořadů České televize.

Zážitkový fotografický workshop Kamila Coufala provede základními a jednoduchými pravidly, která zájemcům pomohou udělat jedinečné fotky. Mladý cyklista Tomáš Vejmola, pocházející z Hranic na Moravě, na přednášce prozradí zajímavé historky z cest, kdy se na kole bez žádných zkušeností vydal do Gruzie a zpět.

K příležitosti světového dne Respektu porodu se uskuteční třetí ročník festivalu Být ženou.

Autor: red., d.k., M. Horáková

Fotogalerie

ŠPEK - přehlídka umění Olomouckého kraje  zdroj: d.k.
pozvánka                zdroj: d.k.

Další články z rubriky

V šumperském muzeu připravují oslavy pálení čarodějnic

V šumperském muzeu připravují oslavy pálení čarodějnic

Návštěvníci v kostýmech dostanou malou odměnu.

Vzpomínkové Hovory H v Šumperku

Vzpomínkové Hovory H v Šumperku

Jubilejní vzpomínání na společné zážitky bude okořeněno písněmi u klavíru

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.