Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 25. listopadu 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

„Olomoucký“ test na covid získal certifikaci

25.11.2020 - „Olomoucký“ test na covid získal certifikaci - Pro...

Počasí

25.11.2020 - Středa

Teplota: 2 / 0 - Sníh

26.11.2020 - Čtvrtek

Teplota: 0 / -1 - Mlha

Zde je místo pro Vaši reklamu

Porody covid pozitivních žen

21. listopadu 2020 - 14:05

Zpět na seznam článků

Zvládají v jesenické nemocnici

Porody covid pozitivních žen

ilustrační foto - primářka Jana Chrastinová s novopečenou maminkou zdroj foto: Agel

První zkušenosti s covid pozitivní maminkou mají v jesenické porodnici. Oddělení bylo předem na takovou situaci dobře připraveno.

Dobrá zpráva na úvod. Také maminky s diagnostikovaným koronavirem si mohou svého dítěte od prvních chvil užívat naplno bez omezení. „Pouze v případě těžkého průběhu infekce rodičky má přednost její léčba,“ uvádí primářka gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice AGEL Jeseník, Jana Chrastinová. Personál je na covid pozitivní rodičky připraven, jak v rámci ochranných prostředků, tak speciální izolací rodičky na nadstandardním pokoji se sociálním zařízením. U porodu jsou covid pozitivní rodičky vybaveny speciálním ochranným štítem k umožnění volného dýchání v průběhů kontrakcí.

V jesenické porodnici doposud zaznamenali jeden takový porod a stejně jako za běžné situace i v tomto případě mohl být u životního okamžiku na místě otec dítěte.

Během přípravy rodiček k porodu v posledních týdnech těhotenství musí porodní asistentky a lékaři ujistit nastávající maminky, že jsou připraveni i na případ porodu covid pozitivní matky. „Konzultace probíhají v rámci kontrol rodiček před porodem již v porodnici. Kontroly se provádějí od ukončení 39. týdne těhotenství. Zdravotní personál je vždy ochoten odpovědět na všechny dotazy maminek,” doplňuje Iva Mašlaňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení.

Kromě jesenické porodnice jsou v plném provozu i během pandemie v Olomouckém kraji také další porodnice skupiny AGEL, a to v prostějovské, přerovské i šternberské nemocnici.

Autor: red., R. Miloševská, zdroj foto: Agel - R. Miloševská

Fotogalerie

ilustrační foto - primářka Jana Chrastinová s novopečenou maminkou    zdroj foto: Agel

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.