Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

14.04.2021 - Středa

Teplota: 6 / 2 - Sníh

15.04.2021 - Čtvrtek

Teplota: 5 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Poslední rozloučení s nprap. Jiřím Rýznarem

28. srpna 2018 - 09:08

Zpět na seznam článků

Sdělení HZS Olomouckého kraje

Poslední rozloučení s nprap. Jiřím Rýznarem

Poslední rozloučení s nprap. Jiřím Rýznarem zdroj: HZS Olk

V pátek 24. srpna cestou k zásahu tragicky zahynul příslušník Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje nprap. Jiří Rýznar.  O tragické události jsme informovali ZDE

Nprap. Jiří Rýznar nastoupil do řad hasičů v březnu 1989 k tehdejšímu Sboru požární ochrany v Šumperku. Během výkonu služby byl zařazen na několika funkcích, od roku 1997 působil jako velitel družstva na stanici v Zábřehu. Požární ochraně zasvětil nejen svůj profesní život, ale působil také aktivně jako dobrovolný hasič jak v oblasti zásahové jednotky, tak i v oblasti občanského sdružení. Dlouhodobě byl jedním z nejlepších členů soutěžního družstva v požárním sportu profesionálních hasičů Šumperk, svého času reprezentoval sbor také na republikové úrovni. Velmi aktivně se podílel na společenském životě v obci v místě jeho bydliště.

Nprap. Jiří Rýznar zdroj foto: HZS Olk

Nprap. Jiří Rýznar byl držitelem medaile „Za věrnost“ II. stupně, pamětní medaile k desátému výročí HZS ČR a Zlaté medaile profesora Jana Jánského za čtyřicet bezpříspěvkových odběrů krve a krevní plazmy.

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje ztratil zkušeného kolegu, který vždy byl vzorem a autoritou pro ostatní hasiče. Nprap. Jiří Rýznar svým aktivním přístupem přispíval k motivaci mladších kolegů, kterým ochotně a rád předával vlastní zkušenosti. Díky své klidné a rozvážné povaze byl v kolektivu mezi hasiči velmi oblíben.

Pro všechny, kdo ho znali, je jeho odchod bolestnou ztrátou.smuteční oznámení zdroj: HZS Olk

Čest jeho památce.

Generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Drahoslav Ryba rozhodl o uctění památky tragicky zesnulého příslušníka Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, nprap. Jiřího Rýznara, který zemřel při výkonu služby v pátek 24. srpna cestou k zásahu. „Uctění památky proběhne v pátek 31. srpna ve dvanáct hodin minutou ticha v rámci Hasičského záchranného sboru České republiky a v sobotu 1. září ve dvanáct hodin rozezvučením jednotného systému varování a vyrozumění (tzv. sirén) v Olomouckém kraji. Zvuku nebude předcházet žádné upozornění či doprovodný text. Bude se jednat o souvislý nepřerušovaný tón v délce sto čtyřicet  sekund,“ uvedla tisková mluvčí GŘ HZS Nicole Zaoralová.

Autor: red., V. Hascisková,zdroj foto: HZS Olk

Fotogalerie

Poslední rozloučení s nprap. Jiřím Rýznarem   zdroj: HZS Olk

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.