Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů pro podporu zdraví

18.02.2020 - Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů...

Počasí

19.02.2020 - Středa

Teplota: 7 / 1 - prehanky-Sníh

20.02.2020 - Čtvrtek

Teplota: 6 / 1 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Poslední trasa letošní Horské výzvy odhalena

25. srpna 2019 - 08:50

Zpět na seznam článků

Běžci mají zastávka v Krkonoších

Poslední trasa letošní Horské výzvy odhalena

Poslední trasa letošní Horské výzvy odhalena archiv: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Konečně se běžci dočkali! Odhalena byla trasa letošního posledního závodu Horské výzvy. Seriál horských běhů a trekingu opět končí v září v Krkonoších, ale jednání o podobě běžeckých tras byla letos velmi náročná.

Pořadatelé však slibují, že tratě, které připravil ambasador a zkušený trailový běžec Pavel Brýdl, budou stát za to. „Letos trvalo opravdu dlouho, než se nám podařilo najít shodu se zástupci Krkonošského národního parku.  Už před časem jsme však běžcům slíbili, že registraci nespustíme dříve, než budou známy kompletní podoby tratí.  Věřím, že se nám podařilo připravit aktuálně co nejatraktivnější trasu závodu, přestože, pokud by bylo na nás, vedli bychom ji úplně jinudy a ani do budoucna tento záměr nevzdáme,“ vysvětlil Pavel Zitta, ředitel seriálu Horská výzva, proč byla trasa odhalena pouhý měsíc před startem.

RP - HV foto archiv: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Velké přání pořadatelů je přejít jednou i nejvyšší českou horu. Na Sněžku se jim ale zatím dostat nedaří. Vstup  do první zóny Národního parku totiž jeho vedení povolit nechce. „Přiznám se, že strategie nepovolovat hromadné akce tohoto typu vstoupit do první zóny úplně nechápu. Věřím, že se nám jednou podaří dokázat, že naše akce přírodě a životnímu prostředí nijak neublíží. Mnohdy sleduji, jak se chovají běžní turisté, kteří se nekontrolovatelně pohybují mimo cesty KRNAPu. V porovnání s tím, má takto organizovaná akce, kde běžci mají co dělat sami se sebou než aby škodili přírodě, prakticky nulový dopad,“ podotkl Zitta.

Ambasador závodu Pavel Brýdl musel trasy mnohokrát upravovat. Teď už jsou definitivní a běžci se mají na co těšit. Opět jsou připraveny tři distance. Nejdelší Long má 66 km, střední Half 31 km a nejkratší Short 17 km. „Plně jsme akceptovali všechny výtky zástupců KRNAPu. Pavlovi Brýdlovi se i přes omezenou možnost využitelného prostoru podařilo vytvořit velmi náročné a zajímavé tratě, takže by závodníci neměli být po stránce náročnosti o nic ochuzeni,“ upozornil Pavel Zitta.

RP - Horská výzva foto: archiv P. Pátek/PatRESS.cz)

Poslední bodovaná zastávka letošního 9. ročníku seriálu Horská výzva se běží ve druhé polovině září (20. – 21. září), kdy nejdelší trať startuje obligátně pět minut před páteční půlnocí. Další trasy vybíhají během sobotního dopoledne.

V pátek 23. srpna se rozjela on-line registrace. Moc času ale běžci nemají. Zvýhodněné startovné je možné využít na adrese jen do středy 4. září. Pak už bude možné se přihlásit jen na místě. Ti, kteří ale jen hledají důvod vyrazit do hor, ale nechtějí soutěžit, mohou pomoci dobré věci. Připraven je také nesoutěžní čtyř a půlkilometrový Pochod s Mixitkou, kde polovina startovného jde na podporu malého Kubíka.

Krkonošskou výzvou ale seriál nekončí. Následovat bude závěrečný bonusový závod na Pálavě (12. října), kde také proběhne slavnostní vyhlášení nejlepších běžců letošního ročníku.

Autor: red., P. Pátek, zdroj foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Fotogalerie

Poslední trasa letošní Horské výzvy odhalena archiv: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.