Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 17. května 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pevnost poznání ve znamení ochrany přírody

17.05.2021 - Pevnost poznání ve znamení ochrany přírody - Květnová...

Počasí

17.05.2021 - Pondělí

Teplota: 13 / 10 - obcasny-Déšť

18.05.2021 - Úterý

Teplota: 16 / 9 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Postupně se obnovuje počet dálkových spojů

26. dubna 2021 - 12:10

Zpět na seznam článků

Dopravce upřesnil termíny

Postupně se obnovuje počet dálkových spojů

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

České dráhy reagují na zvyšování poptávky cestujících a od začátku dubna postupně obnovují provoz dosud omezených linek dálkové dopravy. V období uzavření okresů se počet cestujících pohyboval na úrovni 30 – 35 procent běžného provozu. „V současné době vlaky jezdí v rámci České republiky zhruba 45 – 50 procent obvyklého počtu cestujících,“ uvedl tiskový mluvčí ČD Robert Pagan.

Od 30. dubna tak bude výrazně posílen provoz na několika nejvytíženějších dálkových linkách. „V koordinaci s Ministerstvem dopravy ČR bude od tohoto data obnoven plný provoz na vnitrostátních linkách R17 Praha – České Budějovice / České Velenice a R20 Praha – Děčína ve spolupráci se Železniční společností Slovensko také na linceEx2 Praha – Olomouc – Vsetín (– Púchov). Znovu také vyjede jeden pár vlaků Ostravan Praha – Čadca – Žilina a pár nočních spojůMetropol mezi Břeclaví, Bratislavou a Budapeští (zatím bez lůžkových a lehátkových vozů),“ informoval mluvčí.

přehled zdroj: ČD

K další velké vlně posilování dálkové dopravy dojde od 20. května. „Budou plně obnovené další linky, a to zejména linky Ex3 (railjety Praha – Vídeň), R10 Praha – Hradec Králové a R15 Praha – Ústí nad Labem – Cheb. Vytíženost spojů na linkách, u kterých zatím ještě stále platí omezení, bedlivě sledujeme,“ dodal mluvčí Pagan.

Autor: red., R. Pagan

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.