Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 21. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dítě vyběhlo ze zahrady a narazilo do projíždějícího auta

20.05.2019 - Dítě vyběhlo ze zahrady a narazilo do projíždějícího...

Počasí

21.05.2019 - Úterý

Teplota: 18 / 11 - Oblačno

22.05.2019 - Středa

Teplota: 14 / 11 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Potěšilo mne, když si lidé závod užili,“ říká organizátor adrenalinového podniku

06. listopadu 2014 - 07:15

Zpět na seznam článků

ROZHOVOR s Pavlem Zittou

„Potěšilo mne, když si lidé závod užili,“ říká organizátor adrenalinového podniku

Pavel Zitta (vlevo) foto:P.Pátek

Na start prvního ročníku čtyřiadvacetihodinového horského běhu Rock Pont - Horská výzva 24 hodin, který se konal uplynulý víkend v Jeseníkách, se postavilo více než sto závodníků či štafetových týmů. Přestože pořadatelé připravili nejtěžší závod podobného typu v Česku, ohlasy tentokrát sklízeli velmi pozitivní. Před začátkem rozhovoru s Pavlem Zittou - ředitelem závodu, který následoval hned po závěru závodu, přišel k němu běžec s číslem 56, který byl tak nadšen úrovní závodu, že slíbil, že napřesrok se vrátí znovu.

Pavle, takový komentář a pochvala musí hodně potěšit.

Pavel Zitta: Určitě ano! Od každého závodníka, když přijde pochvala, tak je to super. Navíc u prvního ročníku se počítá s tím, že se bude organizačně do dalších let ještě hodně vychytávat. O to více je taková zpráva potěšující - že se závod lidem líbil a že jsou závodníci spokojeni.

Jak jsi s Horskou výzvou 24 spokojený?

Pavel Zitta: Celý náš tým organizátorů dělal maximum proto, aby se závod povedl. Zkušenosti z podobného typu soutěží máme, ale každý závod je specifický. Toto byl trochu odlišný styl - všichni měli dvacet čtyři hodin, kdy byli celou dobu na trase.  Vždy je co vychytávat a my se dál budeme snažit vyladit všechny drobnosti tak, abychom vyšli závodníkům vstříc a oni byli spokojení ještě víc, než jsou teď.

Trať jsi sám vyzkoušel, jak moc tě překvapily předvedené výkony?

Pavel Zitta: Účast je určitě potěšující. Mít na prvním ročníku tak těžkého závodu více než sto deset lidí, je úspěch. Co se týče výkonů, tak osobně smekám před každým, kdo se postavil na start. Ten okruh byl opravdu extrémní, když jsem viděl, jak si s ním mnozí poradili, tak jsem se až nestačil divit. V přípravách jsme ho procházeli několikrát a jen po značení celé trati mě nohy bolí ještě teď. Padaly tu obdivuhodné výkony a já před všemi účastníky opravdu smekám.

Už na začátku padlo, že to bude nejtěžší čtyřiadvacítka v Česku. Kdo stál za celou myšlenkou?

Pavel Zitta: Přemýšleli jsme o akci, která by nám vyplňovala podzim. Skončil nám seriál Rock Point - Horská výzva a chtěli jsme udělat nějaký podnik trochu extrémnější. Akce, které pořádáme, jsou jak masovějšího charakteru, tak i více ultimativnější. Snažíme se to prokládat. Máme ještě Zimní výzvu. Tento typ závodu se mi hodně líbil, navíc Kouty a trasu kolem nádrže Dlouhé stráně znám a vím, že je moc pěkná. Už dříve si ji hodně závodníků chválilo, takže toto mě přimělo k tomu, že by závod, ve kterém by se k nádrži sportovci hned několikrát vrátili, by bylo dobré uspořádat.

Pavel Zitta v průběhu závodu v realizačním týmu foto:P.Pátek

V Koutech jste prakticky jako doma, ale jak náročné je připravit čtyřiadvacetihodinový běh?

Pavel Zitta: Je to srovnatelné s jinými akcemi seriálu Rock Point - Horská výzva. Časový limit je také dvacet čtyři hodin, i když ti závodníci trasu zvládají v různých časech. Organizace a přípravy také trvají nějaké dva měsíce s tím, že v posledních dvou týdnech přípravy vrcholí. Je velká výhoda v tom, že areál Kouty tady v Jeseníkách je nějakých čtyřicet kilometrů od mého bydliště, což nám logistiku a všechny přípravy strašně usnadňuje. I to je důvod proč využíváme zázemí areálu Kouty, který podle mě patří k nejlepším v republice.

Závod se jde i v chráněných krajinných zónách, jaká je spolupráce s ochránci v Jeseníkách?

Pavel Zitta: Spolupráci s místní Správou Chráněné krajinné oblasti Jeseníky, stejně jako s Lesy ČR, ale i dalšími vlastníky pozemků, přes které se jde, musím pochválit a skutečně vyzdvihnout.

Je jasné, že aktivity nekončí. Při startu jsi představil také nový ročník seriálu Rock Point - Horská výzva, takže se běžci se mají na co těšit. Čím seriál vylepšíte?

Pavel Zitta: Pro příští rok plánujeme čtyři závody zařazené do seriálu, který je více otevřený široké veřejnosti. Nově jsme zařadili trasu nordic walking, což je nesoutěžní pochod, tedy příležitost přijet na hory s celou rodinou. Máme zájem pokrýt celou škálu od sportovců po aktivně žijící lidi. Konat se bude od dubna do konce září a k němu opět chystáme akce extrémnějšího nebo naopak uvolněnějšího charakteru, kterým je třeba Beer treking. Ten je určený plnoletým běžcům. Jde o trekingový závod spojený s pitím piva, což je taková sranda akce na závěr sezóny. Věřím, že dokážeme mnohé inspirovat k pohybu v přírodě.

Autor: red.,Patrik Pátek

Fotogalerie

Pavel Zitta (vlevo)                foto:P.Pátek

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.