Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Policejní honička v Litovli

25.02.2021 - VIDEO. Policejní honička v Litovli - Zdrogovaný řidič...

Počasí

25.02.2021 - Čtvrtek

Teplota: 12 / 4 - Jasno

26.02.2021 - Pátek

Teplota: 12 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Požár bytu v Šumperku

24. dubna 2020 - 09:52

Zpět na seznam článků

AKTUALIZOVÁNO! Zraněné osoby, evakuace

Požár bytu v Šumperku

požár bytu v Šumperku zdroj foto: HZS OLK

Tři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů likvidovaly od ranních hodin (6:10) v pátek 24. dubna rozsáhlý požár v bytové jednotce panelového domu na ulici Čajkovského v Šumperku. „Při požáru došlo k celkovému zranění čtyř osob. Z budovy bylo nutné postupně evakuovat celkem dvanáct osob. Plameny a následné výrazné zakouření zcela byt poškodilo, výše škody přesáhla hranici 2 mil korun,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

požár bytu v Šumperku zdroj foto: HZS OLK

Hasiči na místě asistovali zdravotníkům ZZS Olomouckého kraje. „Prostory po požáru hasiči odvětrali a ochladili pomocí přetlakové ventilace. Navazuje postupné vyklízení vybavení a skladovaného materiálu z bytu,“ informoval Zdeněk Hošák, který upřesnil: „Co stojí za příčinou vzniku požáru s iniciací v obývacím pokoji na místě došetřuje vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s Policii ČR“

požár bytu v Šumperku zdroj foto: HZS OLK

U události společně s profesionální jednotkou stanice Šumperk zasahovaly dobrovolné jednotky Šumperk - Temenice a Nový Malín.

AKTUALIZOVÁNO - sdělení PČR:  „Policisté zjistili, že se z balkónu v sedmém patře valí kouř a šlehají plameny. S domovníkem vyběhli nahoru, aby zjistili, zda se v bytě někdo nenachází. Po vyražení dveří našli na zemi ležící seniorku v bezvědomí. Tu pak snesli po schodišti dolů a předali ji do péče zdravotníků,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Tereza Neubauerová, která upřesnila: „Při požáru museli být evakuováni také obyvatelé dvou panelových domů. Přesnou příčinu požáru budou policisté společně s hasiči dále zjišťovat.“

AKTUALIZOVÁNO upřesnění PČR: „Při záchraně seniorky z hořícího bytu museli policisté použít žebřík, který se běžně využívá ke vstupu na střechu. Policisté se nejprve pokusili dveře bytu vykopnout. Jejich náporu však dveře odolaly. Vedle odstavený žebřík pak použili jako beranidlo a dveře vyrazili. Po celou dobu policistům při zásahu asistoval místní domovník,“ uvedla tisková mluvčí Tereza Neubauerová.

žebřík použitý k vyražení dveří zdroj foto: PČR

vyražené dveře bytu zdroj foto: PČR

požár bytu zdroj foto: PČR

Autor: red., pis, Z. Hošák, zdroj foto: HZS OLK, PČR

Fotogalerie

požár bytu v Šumperku                     zdroj foto: HZS OLK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.