Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 30. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z jeřábu

30.05.2024 - FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z...

Počasí

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 24 / 10 - PoloJasno

31.05.2024 - Pátek

Teplota: 21 / 13 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Požár sauny či záchrana labutího mláděte

27. prosince 2021 - 13:04

Zpět na seznam článků

Souhrn vánočních zásahů hasičů v kraji

Požár sauny či záchrana labutího mláděte

záchrana labutě zdroj foto:HZS Olk

Přes padesát zásahů v Olomouckém kraji během tří vánočních svátků mají za sebou hasiči. Oproti posledním dvěma letům jde o nárůst. „V roce 2020 a 2019 jsme zaznamenali ve stejném období zásahů čtyřicet. Nejvytíženější byly naše jednotky přímo na Štědrý den, kdy s největší pravděpodobností kvůli špatnému počasí vyjížděly dvaadvacet krát, z toho přesně polovinu tvořily zásahy u dopravních nehod,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Už v noci vyjížděli hasiči ke kolizi kamionu, který skončil v příkopě u D1 u Lipníku nad Bečvou. Událost se obešla bez zranění i bez úniku provozních kapalin.

DN Lipník zdroj foto: HZS OLK

 Nejvážnější nehodu pak řešili po půl desáté ráno nad Šternberkem ve směru na Lipinu. „Zde se čelně střetla dvě osobní auta, a při srážce se zranili tři lidé. Poskytli jsme jim první pomoc a zajistili místo nehody proti vzniku požáru. Asistovali jsme záchranářům a postarali jsme se také o transport zraněných do sanitních vozidel,“ sdělila Lucie Balážová.

DN Šternberk zdroj foto: HZS OLK

Krátce na to vyjížděli hasiči k dopravní nehodě u Uničova, kde se také srazila dvě osobní vozidla, a zranil se jeden člověk.

Na Štědrý den odpoledne jsme pak zachraňovali labutí mládě. „Mělo poraněné křídlo, které mu přimrzlo k hladině na přírodním koupališti Jadran u Oseku nad Bečvou na Přerovsku. Labuti jsme křídlo opatrně vysvobodili a dostali ji na břeh. Poté byla dobrovolnou jednotkou z Oseku nad Bečvou převezena na záchrannou stanici Ornis v Přerově, kde se o ni postarali odborníci a ošetřili jí zranění,“ uvedla mluvčí.

záchrana labutě zdroj foto:HZS Olk

Na Boží hod vánoční hasiči zaznamenali třináct výjezdů. „Nejvíce jsme řešili požáry menšího rozsahu, které jsme vždy rychle uhasili, a díky tomu nevznikly větší škody na majetku. Už v noci jsme zasahovali ve Vápenné na Jesenicku, kde hořel na zahradě přístavek. Poté jsme hasili požár udírny v Olšanech na Šumpersku či hořící kompostér v Opatovicích na Přerovsku. V Zábřehu nás vpodvečer zaměstnal požár kontejneru na odpad a v olomoucké městské části Lošov jsme pak zasahovali u hořící sauny,“ informovala Lucie Balážová.

Olšany u Špk - požár udírny zdroj foto: HZS OLK

Na Štěpána evidují hasiči šestnáct zásahů. „Dopoledne jsme například vyjížděli v Prostějově k technické pomoci při poruše na vodovodním řadu na náměstí Spojenců. Prasklo zde vodovodní potrubí a přilehlé ulice zaplavila voda, která namrzala. Ve spolupráci s majitelem vodovodů a jejich pohotovostními techniky jsme vodu zastavili a odčerpali jsme ji. Řešili jsme během dne také tři dopravní nehody, které se obešly bez vážnějších zranění, a to konkrétně v Písařově (SU), Seničce (OL) a na D35 u Lipníka nad Bečvou,“ dodala mluvčí.

Autor: red., L. Balážová, zdroj foto: HZS OLK

Fotogalerie

záchrana labutě              zdroj foto:HZS Olk
záchrana labutě              zdroj foto:HZS Olk
záchrana labutě              zdroj foto:HZS Olk
záchrana labutě              zdroj foto:HZS Olk
zásah hasičů        zdroj foto: HZS OLKzásah hasičů        zdroj foto: HZS OLK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.