Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 23. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře

22.07.2019 - VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře -...

Počasí

23.07.2019 - Úterý

Teplota: 27 / 18 - Oblačno

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Požár zcela zničil dřevěnou konírnu v Bílé Vodě

30. července 2016 - 19:57

Zpět na seznam článků

Jeho likvidace si vyžádala mezinárodní spolupráci hasičů

Požár zcela zničil dřevěnou konírnu v Bílé Vodě

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Pět jednotek hasičů likvidovalo v nočních hodinách rozsáhlý požár dřevěné konírny v Bílé Vodě na Jesenicku.

Prvotní informace o větším požáru převzala linka tísňové pomoci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje v pátek 29. července krátce po třiadvacáté hodině. „Operační středisko k události vyslalo z řad profesionálních hasičů jednotku z požární stanice Jeseník a to posádky dvou cisternových vozidel. V následujícím čase také vyžádalo součinnostně přeshraniční pomoc jednotek Paczków a Zloty Stok z Polska, posílení z řad dobrovolných hasičů zajistily jednotky Javorník a místní Bílá Voda,“ informoval mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

V době dojezdu prvních jednotek byla střecha celé budovy zachvácena požárem. „Jednalo se o větší dřevěnou hospodářskou budovu a uvnitř skladované seno, prakticky bez jakékoliv šance o uchránění majetku,“ přiblížil situaci mluvčí.

Část střechy se také vzápětí sesunula do přízemní části objektu. „Hasiči během čtyř hodin prováděli postupnou likvidaci požáru, během ní vyřešili komplikace s připojením elektrické energie k budově a také náročnější zásobování vodou ze vzdálenějšího místa z hydrantové sítě,“ uvedl Zdeněk Hošák, který upřesnil: „Během požáru došlo k drobnějšímu poranění jednoho z dobrovolných hasičů, jednalo se o natažení svalu. Osobám od koní se zdařilo odchytit část poplašených koní, k žádnému úhynu či zranění zvířat dle dostupných informací hasičů během požáru či zásahu nedošlo.“

Mluvčí krajských hasičů Hošák se také vyjádřil k tomu vo stojí za příčinou vzniku požáru. „Aktuálně je v šetření, rovněž i vyčíslený škod, pokračování v došetřování hasičů ve spolupráci s policií bude pokračovat v následujících hodinách.“

Autor: red., Z. Hošák

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.