Úterý 24. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Prodej vstupenek na Jarka Nohavicu od 30. dubna

23.04.2018 - Prodej vstupenek na Jarka Nohavicu od 30. dubna - Pouze v...

Počasí

polojasno

24.04.2018 - Úterý

Teplota: 18 / 10 - PoloJasno

polojasno

25.04.2018 - Středa

Teplota: 20 / 9 - PoloJasno

Pozor na akční ceny a slevy varuje ČOI

09. července 2017 - 08:39

Zpět na seznam článků

Počet klamání spotřebitelů neklesá

Pozor na akční ceny a slevy varuje ČOI

ilustrační snímek zdroj: čoi

Slevové akce v České republice trvají nepřetržitě a u domácího spotřebitele jsou velice populární. Česká obchodní inspekce  letos v prvním čtvrtletí zjistila, že ke klamání spotřebitele dochází i nadále a počet zjištění neklesl.

Inspektoři provedli přes osmnáct set kontrol a pochybení zjistila téměř ve 40 procentech. „Pravomocně bylo uloženo 499 pokut v celkové výši 6,3 milionů korun,“ uvedl tiskový mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

tabulka zdroj: čoi

Dále inspektoři vydali zákaz prodeje 6227 kusů výrobků, které nesplňovaly požadavky zvláštních právních předpisů. „Ty se týkají například textilních vláken, označování materiálového složení textilních výrobků a dalších technických požadavků na výrobky, které jim předepisují směrnice EU. Hodnota zakázaného zboží převýšila 985 tisíc korun. Vydali jsme také zákaz na 46 kusů měřidel, která neodpovídala právním předpisům,“ informoval mluvčí.

Slevové akce probíhají v podstatě nepřetržitě a český spotřebitel je hojně využívá. „V některých případech se stává, že podmínky slevových akcí nejsou pro spotřebitele dostatečně a jednoznačně vymezeny. To může mít za následek skutečnost, že spotřebitel jedná způsobem, jakým by v případě jednoznačně poskytnutých informací o podmínkách uzavření smlouvy nejednal,“ dodal mluvčí.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

Snahou preventivní akce je snížit počet kapesních krádeží

Snahou preventivní akce je snížit počet kapesních krádeží

Společné hlídky nabádaly lidi, aby si pečlivě hlídali své věci

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.