Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát miliónů korun.

24.03.2019 - Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát...

Počasí

Počasí se nepodařilo načíst.

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pozor na falešného inspektora!

07. září 2016 - 06:46

Zpět na seznam článků

Varuje zemědělská inspekce

Pozor na falešného inspektora!

vzor přední strany průkazu zdroj: SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce upozorňuje provozovatele společného stravování, v návaznosti na informaci Hygienické stanice hl. m. Prahy, že na území Prahy se pohybuje osoba, která bez jakéhokoli pověření vystupuje jako její inspektor. „Dotyčný se v podnicích společného stravování představuje jako Bc. Pavel Koudný a v provozovnách odebírá vzorky, dosud se nepokusil „vybrat pokutu“.  Provozovatelům sděluje, že pracuje na zakázku inspekce jako subdodavatel - soukromá firma. Na provozovnách nezanechává protokoly o kontrole a při vyzvání předkládá průkaz Ústavu pro kontrolu hygieny a potravin,“ informoval mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Zemědělská inspekce důrazně upozorňuje všechny provozovatele podniků společného stravování, že k výkonu kontroly využívá výhradně kmenové zaměstnance a s externisty pro tuto činnost nespolupracuje. „Naši inspektoři se při zahájení kontroly vždy prokáží služebním průkazem s fotografií a pověřením k výkonu kontrolní činnosti. Při odběru vzorku inspektor vždy u provozovatele zanechá příslušný Záznam o odběru vzorku,“ uvedl Pavel Kopřiva.

Veškeré pokuty inspekce ukládá ve správním řízení, ve kterém rozhoduje ředitel inspektorátu, tj. inspektoři nikdy neinkasují hotovost přímo při výkonu kontroly. „V případě přetrvávajících pochybností je možné totožnost ověřit i telefonicky na místně příslušném inspektorátu. Při zaznamenání činnosti falešného inspektora doporučujeme informovat policii,“ dodává mluvčí.

 

Autor: red., P. Kopřiva

Fotogalerie

vzor přední strany průkazu              zdroj: SZPI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.