Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 02. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami

01.06.2020 - Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami -...

Počasí

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 8 - Oblačno

03.06.2020 - Středa

Teplota: 20 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pozor na „nealkoholické pivo“ s alkoholem

06. května 2016 - 20:41

Zpět na seznam článků

„Vyškovské pivo ALKOSTOP“ musí dodavatel stáhnout z trhu

Pozor na „nealkoholické pivo“ s alkoholem

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila společnosti Czech Beverageindustry Praha, (provoz: pivovar Vyškov), aby neprodleně kontaktovala své odběratele a zajistila stažení z tržní sítě nealkoholického piva s označením „Vyškovské pivo ALKOSTOP“ a datem minimální trvanlivosti do 19. září letošního roku.

Laboratorní rozbor vzorku odebraného přímo u výrobce prokázal přítomnost 1,6 objemových procent alkoholu. „Tím výrobce porušil vyhlášku č. 335/1997, která pro pivo označené jako nealkoholické stanovuje maximální přípustný obsah alkoholu na 0,5 procent a zároveň výrobce nedodržel svou vlastní deklaraci na etiketě, která uvádí objem alkoholu 0,5 procent. Požití piva s vyšším než deklarovaným obsahem alkoholu může způsobit komplikace při běžných životních situacích, např. při řízení motorových vozidel,“ uvedl tiskový mluvčí SZPI Pavel Kopřiva, který dodal: „Inspekce uložila výrobci, aby na vlastní náklady v akreditované laboratoři provedl rozbor dvou po sobě vyrobených šarží předmětného nápoje před jeho uvedením na trh. Inspekce s provozovatelem zahájí správní řízení o uložení sankce.“

 

Autor: red., P. Kopřiva

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.