Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 28. ledna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nočním Postřelmovem se procházelo prase

27.01.2021 - Nočním Postřelmovem se procházelo prase - Následoval...

Počasí

28.01.2021 - Čtvrtek

Teplota: 0 / -3 - Sníh

29.01.2021 - Pátek

Teplota: 1 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pozor na zpívajícího draka „Čmoudíka“

21. května 2020 - 18:59

Zpět na seznam článků

Nebezpečná hračka na tuzemském trhu

Pozor na zpívajícího draka „Čmoudíka“

nevyhovující výrobek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce dlouhodobě monitoruje a kontroluje nabídku a prodej hraček. Na trhu v ČR byla v nabídce pro spotřebitele nebezpečná hračka, která může znamenat pro nejmenší děti riziko. Jedná se o výrobek „Drak Čmoudík zpívající“. ČOI nařídila stažení výrobku z trhu.

Inspekce zjistila na trhu nebezpečnou textilní hračku. „Třicet centimetrů vysoký, měkce vycpaný dvouhlavý drak zhotovený z kombinace různých plyšových materiálů zelené barvy. Jedná se o elektrickou hračku, poháněnou dvěma bateriemi typu AA, které jsou umístěny v plastovém pouzdru, které je vloženo do kapsy vytvořené uvnitř hračky. Víčko tohoto pouzdra je zajištěné proti otevření šroubem. Hračka po zapnutí zpívá dětské písničky,“ přiblížil výrobek tiskový mluvčí ČOI Jiří  Fröhlich.

nevyhovující výrobek zdroj: čoi

Hračka je v rozporu s platnou normou. „Při zkoušce tahem se z hračky uvolnily části lepidla a kabely. Zároveň bylo zjištěno, že ve vnitřní kapse hračky pro uložení pouzdra s bateriemi je díra, do které je možné vložit přední část tyčinky o průměru dvanáct milimetrů a je tedy dětem dostupná výplň hračky. V průběhu používání hračky může malé dítě utrhnout z hračky výše uvedené malé části či vyjmout z hračky výplň nedostatečně zajištěnými švy ve vnitřní kapse. Tyto součásti hračky by mohly být spolknuty či vdechnuty,“ uvedl Jiří Fröhlich.

nevyhovující výrobek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce uložila distributorovi i výrobci hračky ochranné opatření, kterým je zákaz distribuce a stažení výrobku z trhu nebo z oběhu. Hračka byla nahlášena kontaktnímu bodu na Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a zveřejněna v systému RAPEX. 

Autor: red., J. Fröhlich, zdroj foto: čoi

Fotogalerie

nevyhovující výrobek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.