Pondělí 23. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič i přes zákaz řízení projížděl Libinou

22.04.2018 - Řidič i přes zákaz řízení projížděl Libinou -...

Počasí

prehanky-dest

23.04.2018 - Pondělí

Teplota: 21 / 11 - Přeháňky-Déšť

oblacno

24.04.2018 - Úterý

Teplota: 18 / 10 - Oblačno

Pozor při nákupu starožitností!

15. dubna 2018 - 09:27

Zpět na seznam článků

Ověřte si, zda se jedná o legálně nabyté zboží

Pozor při nákupu starožitností!

ilustrační snímek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce se v minulém roce zaměřila na kontroly prodeje předmětů kulturní hodnoty a kulturních památek. Během dvou měsíců provedla kontroly v jednasedmdesáti starožitnictvích, prodejních galeriích, bazarech a dalších provozovnách, které nabízí starožitné zboží. Porušení právních předpisů zjistila v šestačtyřiceti případech, což je téměř pětašedesát procent pochybení.

Ze strany prodejců nejčastěji docházelo k nákupu nebo přijetí zboží bez toho, aby došlo k identifikaci klienta, který toto zboží prodával „Za relativně krátkou dobu dvou měsíců, po které kontrolní akce probíhala, byl zjištěn poměrně vysoký počet porušení zákona č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu. Z těchto důvodů plánuje Česká obchodní inspekce v těchto kontrolách pokračovat i letos,“ říká ředitel ČOI Mojmír Bezecný.

Obchodní inspekce v období od 1. listopadu do 31. prosince uskutečnila kontrolní akci zaměřenou na dodržování podmínek při zprostředkování prodeje a prodeji předmětů kulturní hodnoty a kulturních památek, o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu. „Kontroly byly zaměřeny na to, jakým způsobem tyto osoby dodržují zákonné povinnosti a zda ověřují, od koho předmět vykoupili,“ upřesnil mluvčí Jiří Fröhlich.

tabulka zdroj: čoi

Inspekce pravomocně uložila v uvedeném období za porušení zákonů celkem jednatřicet pokut v celkové hodnotě pětašedesát tisíc korun.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

Snahou preventivní akce je snížit počet kapesních krádeží

Snahou preventivní akce je snížit počet kapesních krádeží

Společné hlídky nabádaly lidi, aby si pečlivě hlídali své věci

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.