Nemocnice Šumperk - lékárna
Betlémy
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 09. prosince 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilý mladík projížděl Bludovem

09.12.2018 - Opilý mladík projížděl Bludovem - Zastavila ho...

Počasí

obcasny-Déšť

09.12.2018 - Neděle

Teplota: 9 / 3 - obcasny-Déšť

prehanky-Sníh

10.12.2018 - Pondělí

Teplota: 5 / 1 - prehanky-Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Pracoviště“ podvodníka, kde tvořil falešné inzeráty!

09. srpna 2018 - 12:07

Zpět na seznam článků

Za sedm měsíců podvedl sto padesát osob

„Pracoviště“ podvodníka, kde tvořil falešné inzeráty!

foto z domovní prohlídky zdroj : PČR

Krajští kriminalisté z oddělení kybernetické kriminality 2. srpna zahájili trestní stíhání jednatřicetiletého muže z Jaroměře ze spáchání přečinu podvod.

Stíhaný muž od května do listopadu loňského roku nabízel na internetových inzertních serverech pod různými uživatelskými účty k prodeji nejrůznější zboží. „Zejména výpočetní techniku, elektroniku, nářadí, zlaté šperky či parfémy. Se zájemci komunikoval z několika desítek odlišných e mailových adres a telefonních čísel,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Libor Hejtman.

Když podvodník domlouval podmínky prodeje, požadoval vždy objednané zboží nebo alespoň poštovné uhradit předem na některý ze třinácti jím ovládaných bankovních účtů. „Sliboval, že po uhrazení kupní ceny, případně poštovného, ihned zašle požadované zboží zájemci. Po úhradě požadované částky však přestal s kupujícími komunikovat a uhrazené peníze jim nevrátil,“ sdělil Libor Hejtman.

V průběhu sedmi měsíců podvedl muž sto padesát osob, z nichž vylákal celkovou částku přesahující sedm set tisíc korun. „Podvodu se dopouštěl i přesto, že byl za obdobný čin již pravomocně odsouzen na počátku roku 2017. Navíc se trestné činnosti dopouštěl v době, kdy se skrýval a vyhýbal se nástupu k výkonu trestu odnětí svobody,“ informoval policejní mluvčí.

V současné době se obviněný nachází ve věznici, kde si odpykává trest za předchozí trestnou činnost. „Za výše uvedené jednání mu hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody od dvou do osmi let,“ upřesnil mluvčí Hejtman.

Šumperští policisté se také zabývají dalším případem možného podvodného jednání. Obrátila se na ně osmadvacetiletá žena s tím, že se v polovině července prostřednictvím aplikace Messenger si sjednala obchod. „Domluvila s jí neznámou osobou koupi jezdeckého sedla, a to za sjednanou částku deset tisíc korun. Ještě téhož dne uvedenou částku převedla na účet prodávající,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

Žena i přes opětovné urgence se nedočkala ani sedla, ani vrácení peněz. „Věc šetříme pro podezření ze spáchání přečinu podvodu,“ upřesnila mluvčí.

policie doporučuje zdroj: PČR

Autor: red., pis

Fotogalerie

foto z domovní prohlídky           zdroj : PČR

Další články z rubriky

Opilý mladík projížděl Bludovem

Opilý mladík projížděl Bludovem

Zastavila ho policejní hlídka

Silvestrovský ples v šumperském divadle

Silvestrovský ples v šumperském divadle

Poslední večer v roce zde zahájí komedie Prachy? Prachy!

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.