Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pracovní týden v Bruselu očima stážisty Štěpána Krajči - II.

23. listopadu 2012 - 08:23

Zpět na seznam článků

Student pátého ročníku oboru Evropská studia a Mezinárodní vztahy na Univerzitě Palackého píše z Bruselu

Pracovní týden v Bruselu očima stážisty Štěpána Krajči - II.

zprava Štěpán Krajča, Michaela Vráželová a Blanka Poštulková zdroj foto:b.p.

Štěpán Krajča místo studia posledního ročníku a přípravy na státnice si zvolil pracovní zkušenost v zahraničí. V další reportáži ze svého pobytu v Bruselu popisuju pracovní týden, který byl zpestřen vernisáží umělců z Olomouckého kraje v Bruselu.

Jak probíhají přípravy na vernisáž výstavy obrazů regionálních umělců v centru Evropské unie? A co říkají zahraniční hosté na hanácké tvarůžkové speciality? Štěpán Krajča, stážista na Zastoupení Olomouckého kraje v Bruselu, popisuje svůj pracovní týden od 12. do 16. listopadu.

Můj pracovní týden začíná v pondělí budově Evropské komise. Účastním se takzvaného informačního dne, kdy Evropská komise představuje podrobnosti výzvy pro předkládání projektů zabývajících se celoživotním vzděláváním. Konference se účastní lidé ze vzdělávacích institucí z celé Evropy. Program končí v 18:00 a já se rychle přesouvám na Zastoupení svobodného státu Bavorsko, kde probíhá beseda na téma energetiky a udržitelného rozvoje.

Úterý se již nese v duchu příprav na zítřejší vernisáž výstavy děl Zdeňky Rambouskové a Pavla A. Taťouna. Dopoledne je s kolegyní Blankou Poštulkovou a vedoucí zastoupení Michaelou Vráželovou uvítáme po dlouhé cestě v Bruselu. Po chvilce odpočinku vykládáme z dodávky umělecká díla, ale i moravské víno, pivo z Hanušovic či tvarůžky. Celý den končí při večeři s umělci a jejich doprovodem.

Je středa, nabytý den začíná. Ráno vyzvedávám naši návštěvu v hotelu a doprovázím je do kanceláře Zastoupení Olomouckého kraje. Nastává složitá práce, je třeba nainstalovat zhruba padesát děl obou autorů v prostorách Zastoupení. Společně také připravujeme občerstvení na vernisáž a chladíme pivo a víno. V poledne se s kolegyněmi ještě přesouváme na prezentaci činnosti českých zástupců v Evropském hospodářském a sociálním výboru. Závěrečný oběd je spojen i s ochutnávkou regionálních specialit z Tvarůžkové cukrárny v Lošticích.

Odpoledne se vracíme na Zastoupení. Pomáhám při aranžmá prostoru vernisáže a ještě mažu poslední lokše s povidly. Přípravy finišují a o půl osmé přicházejí první návštěvníci vernisáže. Mezi hosty nechybí například Zuzana Brzobohatá, poslankyně Evropského Parlamentu, Václav Bálek, velvyslanec ČR a stálý představitel v Politickém a bezpečnostním výboru EU či zástupci regionů napříč státy EU. Úvodní slovo pronáší Michaela Vráželová a Alena Hlavešová, zastupitelka Olomouckého kraje.  Návštěvníci si se zaujetím prohlíží surrealistickou tvorbou P. A. Taťouna či impresionistickými obrazy Zdeňky Rambouskové. Po příjemně stráveném večeru odcházejí poslední hosté okolo půlnoci.

Štěpán Krajča (uprostřed) s kolegyněmi a umělci, kteří vystavují v Bruselu

Následující čtvrtek nastává čas úklidu prostor, kde se konala vernisáž. Umělecká díla ale zůstávají na svém místě. V prostorách Zastoupení Olomouckého kraje budou viset ještě několik týdnů. Blanka zároveň odjíždí s umělci a doprovodem na celodenní výlet do Brugg, Benátek severu. Na zpáteční cestě se ještě zastaví v prodejně nejlepšího výrobce belgických pralinek.

pátek odjíždí Michaela i Blanka zpět do Olomouce. Já v klidu rekapituluji poslední dny. Byl to opět týden plný nových zážitků a zkušeností.

Autor: red.,Š.Krajča,foto:B.Poštulková

Fotogalerie

zprava Štěpán Krajča, Michaela Vráželová a Blanka Poštulková zdroj foto:b.p.

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.