Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 29. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke skupinovému odběru

29.01.2020 - Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke...

Počasí

29.01.2020 - Středa

Teplota: 3 / -1 - prehanky-Sníh

30.01.2020 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Právě probíhá olomoucký prestižní kongres urgentní medicíny

05. listopadu 2015 - 22:03

Zpět na seznam článků

Desátý ročník řeší ebolu i migrační choroby

Právě probíhá olomoucký prestižní kongres urgentní medicíny

Urgantní medicína se představuje každý rokem na populární Rally foto: sumpersko.net

O výskytu u nás málo obvyklých vysoce nakažlivých chorob, nových metodikách záchrany lidského života či telefonicky asistované resuscitaci budou dnes a zítra mluvit lékaři z České republiky i zahraničí, kteří se sjeli na Olomoucké dny urgentní medicíny. Prestižní kongres, který sleduje, určuje a představuje nejnovější trendy záchranky a tzv. urgentního příjmu, slaví letos desáté výročí.

pohled do jednání sálu olomouckého prestižního kongresu. zdroj foto: wysla

Dvoudenní maraton přednášek a workshopů se věnuje mimo jiné akutní záchraně lidských životů při nehodách, hromadných neštěstích či epidemiích. „Vzhledem k současné složité mezinárodní situaci se věnuje i problematice spojené s migrací velkého počtu obyvatel Afriky a Blízkého východu do Evropy. S tím souvisí i možnost výskytu vysoce nakažlivých onemocnění na našem území. Nelze opomenout ani vliv turistiky a celosvětové migrace, díky které se mohou naši obyvatelé, včetně zdravotníků, setkat s nemocemi typu MERS, SARS, nebo ebola,“ říká zakladatel a hlavní organizátor akce Petr Hubáček, ředitel olomoucké záchranky.

MUDr. Petr Hubáček,ředitel Záchranné služby Olomouckého kraje zdroj foto:wysla

Na konferenci je přihlášeno 260 účastníků, další museli organizátoři z kapacitních důvodů odříct. „Do Pevnosti poznání dorazili odborníci na urgentní medicínu, intenzivní medicínu, epidemiologii, infekční lékařství, traumatologii, psychiatrii, psychologii, interní lékařství, krizové řízení zdravotnictví, soudní lékařství a anatomii. Kromě českých lékařů navštíví Olomoucké dny urgentní medicíny i účastníci ze Slovenska, Rakouska, Maďarska, Velké Británie a Saudské Arábie,“ uvedl tiskový mluvčí záchranné služby Pavel Vysloužil.Olomoucký kongres urgentní medicínymm mmmzdroj foto: FN Ol.

Letošní ročník je jubilejním desátým. Kongres je historicky svázán s Oddělením urgentního příjmu FN Olomouc, které se během uplynulého období stalo největším pracovištěm tohoto typu v České republice. „Jelikož urgentní medicína je jen jedna a má dvě části (přednemocniční a nemocniční), byla vždy konference zaměřena na obě tyto etapy neodkladné péče. Díky faktu, že zakladatel konference (bývalý šéf oddělení urgentního příjmu) Petr Hubáček od letošního roku působí na pozici vrcholového manažera Zdravotnické záchranné služby, došlo k úzkému propojení obou etap neodkladné péče i na této akci,“ upřesnil Pavel Vysložil.

Rallye Rejvíz - slavnostní vyhlášení výsledků foto: sumpersko.net

Olomoucké dny urgentní medicíny pořádá Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje spolu s Univerzitou Palackého a Pevností poznání. Bližší informace a podrobný program najdete na odum.cz

Autor: red., wysla

Fotogalerie

Urgantní medicína se představuje každý rokem na populární Rally foto: sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.