Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 07. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě „Vzhůru pomoci“ dvě nemocné děti

07.03.2021 - Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě...

Počasí

07.03.2021 - Neděle

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

08.03.2021 - Pondělí

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Právo užívat značku JESENÍKY originální produkt® má již 73 subjektů

08. listopadu 2013 - 10:59

Zpět na seznam článků

Certifikační komise oznámila podzimní výsledky

Právo užívat značku JESENÍKY originální produkt® má již 73 subjektů

ilustrační snímek zdroj foto:MAS

Dalších pět subjektů získalo od podzimu letošního roku prestižní ocenění typické pro Jeseníky. Certifikační komise zasedla v posledním říjnovém a prvním listopadovém týdnu, aby posoudila originalitu a tradici v regionu.

Z celkem sedmi žádostí o značku JESENÍKY originální produkt® uspělo pět výrobků, ze dvou nových žádostí o certifikaci služeb získal značku jeden subjekt, zážitky se zájmem o značku se sešly čtyři a všechny přesvědčily členy certifikační komise svou jedinečností. „Značku uděluje certifikační komise na základě jednotných celorepublikových kritérií, kterými jsou především kvalita, původ surovin, originalita a tradice, také se posuzuje šetrnost k životnímu prostředí a vazba k regionu. Proto se může stát, že některý výrobek či služba nemusí získat značku. Daný subjekt pak dostane od komise doporučení, jak na certifikát dosáhnout,“ uvedla Lenka Krobotová za koordinátora značky Místní akční skupinu Horní Pomoraví.

Nově se značka objeví na výrobku domašovské likérky Jesenické bylinné, výrobcích z kozího mléka z Horního Benešova, Dvorecké uzeniny z Dvorce u Bruntálu, háčkovaná a drátkovaná bižuterie z Lipové – lázní a med z Jeseníku.

Dvorecké uzeniny zdroj foto:B.Haušková

Během podzimního hodnocení nových žadatelů se certifikační komise zabývala rovněž žádostmi o prodloužení možnosti užívat značku a některé produkty již o prodloužení certifikátu nepožádaly. Celkem nyní nese značku osmačtyřicet výrobků, osmnáct služeb a sedm zážitků.

Domašovská likérka zdroj foto:B.Haušková

Letos se značka JESENÍKY originální produkt® rozšířila i na území Nízkého Jeseníku, v plánu je také rozšíření na území Krnovska, čím bude pokryta celá turistická oblast Jeseníky.

 

Autor: red.,B.Haušková

Fotogalerie

ilustrační snímek             zdroj foto:MAS

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.