Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 04. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 6 - SkoroJasno

05.03.2024 - Úterý

Teplota: 10 / 5 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Předčasně ukončený hokejový zápas v Šumperku

02. září 2022 - 19:04

Zpět na seznam článků

Lukáš Majer o nevídané šarvátce: „Ne nadarmo se tomu říká derby, fanoušci nám dodávali adrenalin“

Předčasně ukončený hokejový zápas v Šumperku

hlavní trenér Lukáš Majer zdroj foto: DŠ

Šumperští hokejisté za sebou mají další krajské derby, které možná poprvé v historii skončilo remízou. Souboj mezi Šumperkem a Přerovem byl kvůli nevídané šarvátce předčasně ukončen. Zápas samotný měl ale velmi zajímavý vývoj, kde Draci doháněli zubří náskok a s velkou podporou fanoušků se jim to nakonec povedlo. „Bude to znít jako klišé, ale tady v Šumperku to tak prostě není. Fanoušci byli cítit od první minuty a já si moc cením, že na nás za stavu 0:2 nikdo nepískal. Moc bych chtěl všem poděkovat. Dodávali jste nám adrenalin a krev do žil. Vážíme si toho,“ děkoval bezprostředně po konci utkání hlavní trenér Šumperka Lukáš Majer.

Vstup do zápasu šumperským hokejistům nevyšel podle představ. Už po několika minutách hry museli dohánět dvougólové manko a proti zkušenějšímu mužstvu soupeře to znamenalo velkou výzvu. Úvody utkání jsou zatím pro Draky oříškem. „V první třetině jsme byli maličko ustrašenější. My v trenérském týmu ale víme, proč se nám to děje. První tři týdny přípravy jsme budovali hru odzadu a v podstatě se soustředili jen na obranu a střední pásmo. Teď už jsme ale začali intenzivně pracovat i na hře v útoku a pomalu se to začíná spojovat,“ prozradil důvod potíží hlavní trenér Majer, který zažívá na pozici hlavního trenéra premiéru.

Tým je na ledové ploše teprve chvíli a některé věci si zkrátka sednou až časem. Věkový průměr šumperského celku je přibližně u hranice třiadvaceti let a spousta hráčů zažívá v novém působišti své první zápasy. „Mužstvo si musí nasbírat zkušenosti a vyspělost, aby dokázalo dát všechny prvky hry dohromady. Tímto si vysvětlujeme náš start do zápasu. Druhá věc byla produktivita. Přerov byl zpočátku lepší a hrál zkušeněji. Od druhé třetiny jsme se ale zvedli ve forčekingu a dobře jsme zdvojovali souboje. Byli jsme hladoví, aktivní, výborně jsme dostupovali a po zásluze se vrátili zpátky do utkání,“ chválil své svěřence Lukáš Majer za zvednutí tempa hry, lepší soustředěnosti a plnění pokynů.

Prvek, který se ale Drakům nedaří zlepšit, jsou početní výhody. V některých chvílích by možná hole potřebovali větší klid, s kterým by mohla přijít i větší přesnost. Nasazení hráčů v tréninku je ovšem příkladné a na svých nedostatcích doslova dřou. „Bohužel nám zatím nefungují přesilové hry. Máme čtrnáct dní na to, abychom početní výhodu vypilovali. Loni jsme tady měli obrovskou kvalitu v Denisovi Kindlovi a Tomášovi Vildumetzovi a bez nich to mají kluci trochu těžší, i když na tom obrovsky pracují. Máme velký počet kvalitních hráčů na přesilovky, Žálčík, Bartoš, Eliáš, Kunst, Drtil, Průžek, Vachutka, Kohút a Šuhaj. Ti kluci mají kvalitu, ale spousta z nich je v takových rolích poprvé a chce to určitou dávku trpělivosti. Kdybychom měli početní výhody produktivnější, tak bychom ten zápas možná zlomili,“ shodl se trenérský štáb bezprostředně po konci utkání.

Velké poděkování patří šumperským fanouškům, kteří ve Škoda aréně vytváří jedinečnou atmosféru. I za stavu, kdy tým prohrává a nedaří se, nezlomí nad Draky hůl. Tahle jedinečnost se nevidí často a celá kabina je po prvních zápasech nadšená. „Hrozně si ceníme, že jsme se proti tak kvalitnímu soupeři dostali ze stavu 0:2 na 3:3. Bude to znít jako klišé, ale tady v Šumperku to tak prostě není. Fanoušci byli cítit od první minuty a já si moc cením, že na nás za stavu 0:2 nikdo nepískal. Moc bych chtěl všem poděkovat. Dodávali jste nám adrenalin a krev do žil. Obzvlášť pro náš trenérský tým, který letos začíná, je to velká podpora. Vážíme si toho,“ děkoval fanouškům lodivod šumperského korábu. Protože je na stadionu aktuálně omezená kapacita, klub si váží podpory všech příznivců.

Přátelské klání se ovšem neobešlo bez emocí. V olomouckém kraji se sousedům nedává nic zadarmo a územní rivalové budou válčit zkrátka napořád. „Ne nadarmo se těm zápasům říká derby a zrovna Přerov na to má hráče jako stavěné. Myslím, že to celé byla odveta za úterý. Přijeli jsme totiž s mladým týmem bez prvního útoku a Přerov neměl správné nastavení. Nyní se ale poučili a do Šumperka přijeli v úplně jiném rozpoložení. Mají hráče jako Březina, Krisl, Goiš, ke kterým mám velkou úctu, protože jsem se na ně chodil dívat jako dítě. Tohle jsou typy hráčů, kteří jdou hrát na krev, a to se taky potvrdilo,“ nepřekvapeně hodnotil Lukáš Majer drsnot a nasazení ve čtvrtečním utkání.

Celé derby nakonec končilo kontroverzním momentem, který ukončil zápas ještě před zazněním závěrečné sirény. Utkání neslo řadu ostrých hitů a ten poslední vyvolal šarvátku, jenž definitivně ukončila hrací dobu. „Co se týče toho inkriminovaného momentu. Všechno začalo soubojem Březiny s Drtilem. Náš hráč skončil na přerovské střídačce, jelikož tam přijel jako třetí hráč Jan Svoboda a celou tuhle šarvátku spustil. Když vidíte, jak se hostující hráči sápají po našem elitním obránci, tak si to tým nemůže nechat líbit. Podle mého názoru není náhoda, že hráči soupeře udělali zákroky na Eliáše, Průžka a Drtila, naše technické hráče. Poté přišli rozhodčí s návrhem zápas ukončit, protože by to určitě nebylo poslední přerušení hry. Hostující trenér souhlasil a my také. Mrzí nás, že jsme nemohli celou show dovést do vítězného konce, ale v danou chvíli to bylo nejrozumnější možné řešení,“ nelitoval předčasného ukončení kouč Draků. Co přinesou další vzájemné střety, ukáže až čas. Doufejme, že si v sobě týmy zlou krev neponesou dlouho.

Autor: red., Michal Krobot - redakce DŠ

Fotogalerie

hlavní trenér Lukáš Majer                    zdroj foto: DŠ

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Rapotínská basa 2024 - III.

Rapotínská basa 2024 - III.

Fotek: 30
Přidáno: 03.03.2024

Rapotínská basa 2024 - II.

Rapotínská basa 2024 - II.

Fotek: 36
Přidáno: 03.03.2024

Rapotínská basa 2024 - I.

Rapotínská basa 2024 - I.

Fotek: 66
Přidáno: 03.03.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.