Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. září 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jazz bude znít Zábřehem

20.09.2019 - Jazz bude znít Zábřehem - Laura a její tygři, Felix...

Počasí

20.09.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 4 - Oblačno

21.09.2019 - Sobota

Teplota: 16 / 6 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Předcházejte nádorovým onemocněním!

24. května 2019 - 19:13

Zpět na seznam článků

Pomáhá v tom nová Ambulance preventivní onkologie ve FN Olomouc

Předcházejte nádorovým onemocněním!

ilustrační snímek zdroj: FNOL

Prevence je nejlepší léčba. Na této známé skutečnosti je založeno fungování Ambulance preventivní onkologie Fakultní nemocnice Olomouc. Ambulance, která je součástí Onkologické kliniky největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě, nabízí nadstandardní vyšetření, díky němuž je možné včas odhalit nádorové a přednádorové stavy a podstatně tak zvýšit šance na včasné zahájení léčby.

Na onkologickou prevenci přitom poskytují příspěvek  i některé zdravotní pojišťovny. „Obecně platí, že včasná diagnostika závažných onemocnění může výrazně ovlivnit prognózu a také zvýšit úspěšnost zavedené terapie. A samozřejmě se to týká i našeho oboru,“ zdůrazňuje lékař Ambulance preventivní onkologie FN Olomouc a dlouholetý primář Onkologické kliniky Vlastislav Šrámek.

Preventivní onkologická prohlídka zahrnuje podle jeho slov fyzikální vyšetření klinickým nebo radiačním onkologem se zaměřením na osobní a rodinnou anamnézu, které mohou pomoci v určení možných rizik týkajících se především nádorových onemocnění, ale i jiných závažných chorob. Součástí prohlídky je dále odběr krve s vyšetřením vybraných nádorových markerů z krevního vzorku, jež jsou navrženy na základě zjištěné anamnézy.

 A v neposlední řadě jsou součástí celého procesu také vyšetření stolice na skryté krvácení natočení klidového EKG, měření pulzu a krevního tlaku, rentgen plic, ultrazvuk břicha u všech, u mužů navíc varlat a u žen prsů.

Celá prohlídka, která se provádí nalačno, trvá zhruba hodinu a půl. „Pacienti jsou následně edukováni o dodržování zásad správné životosprávy a zdravé výživy. V rámci klinického vyšetření je seznamujeme s možnostmi provádění samovyšetření a zdůrazňujeme jim význam primární a sekundární prevence,“ doplňuje lékař Šrámek.

Vyšetření je nadstandardní placenou službou. „Cena balíčku je stanovena v závislosti na provedených vyšetřeních a pohybuje od pěti do pěti a půl tisíce korun. Do ambulance je možno se objednat telefonicky každou středu mezi třináctou a patnáctou hodinou na čísle 588 443 590, případně prostřednictvím e-mailových adres vlastislav.sramek@fnol.cz  a denisa.hanelova@fnol.cz,“ upřesnil tiskový mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher.

Autor: red. A. Fritscher

Fotogalerie

ilustrační snímek            zdroj: FNOL

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.