Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

14.04.2021 - Středa

Teplota: 6 / 2 - Sníh

15.04.2021 - Čtvrtek

Teplota: 5 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Předporodní kurzy pro nastávající maminky na Jesenicku

13. dubna 2016 - 07:19

Zpět na seznam článků

Začínají již ve čtvrtek 14. dubna

Předporodní kurzy pro nastávající maminky na Jesenicku

ilustrační snímek - těhotenská cvičení zdroj foto: R. Miloševská

Maminky z Jeseníku a okolí se mohou v Jesenické nemocnici teoreticky i prakticky připravovat na porod. Nemocnice pravidelně nabízí skupinové cvičení pro těhotné ženy i předporodní kurzy, které jsou zaměřeny na průběh samotného porodu, ale také šestinedělí, kojení či výživu.

Nejbližší přednáška na téma fyzioterapie čeká maminky již tento čtvrtek. „Cvičení pro těhotné ženy pomáhá udržovat dobrou fyzickou i psychickou kondici v průběhu těhotenství a také je dobrou průpravou k porodu. Je ale zapotřebí, aby cvičení probíhalo pod dohledem odborníků a bylo upraveno tak, aby bylo bezpečné a šetrné pro maminku i miminko,“ vysvětluje Iva Mašlaňová, vrchní sestra gynekologie.

V Jesenické nemocnici probíhá cvičení těhotných pod vedením porodní asistentky, a to každé úterý patnáct minut před třetí hodinou odpoledne v tělocvičně nemocnice. Délka trvání skupinové lekce je zhruba jedna hodina a cena je třicet korun. „Tělocvična je plně vybavena, jsou zde žíněnky, karimatky i velké míče, takže maminkám stačí už jen pohodlné oblečení a něco k pití,“ doplňuje Iva Mašlaňová  s tím, že na cvičení není potřeba se nijak objednávat.

Teoretickou přípravu maminek na porod pak v nemocnici zajišťují předporodní kurzy, které probíhají jedenkrát měsíčně a jsou vždy věnovány jednomu specifickému tématu. „Nyní v dubnu, konkrétně ve čtvrtek 14. dubna, nás čeká přednáška i praktické ukázky na téma fyzioterapie. V květnu se pak budeme věnovat přípravě na porod a kojení. V červnu se pak maminky dozvědí vše o šestinedělí, přednáška se zaměří na péči o novorozence doma. Zvány jsou samozřejmě jak samotné maminky, tak i jejich doprovod,“ říká vrchní sestra

Autor: red., R. Miloševská

Fotogalerie

ilustrační snímek - těhotenská cvičení      zdroj foto: R. Miloševská

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.