Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 26. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperský aerobik získává body po celé republice

25.03.2019 - Šumperský aerobik získává body po celé republice -...

Počasí

Zataženo

26.03.2019 - Úterý

Teplota: 10 / 2 - Zataženo

Zataženo

27.03.2019 - Středa

Teplota: 8 / 1 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Představení ESF projektu Univerzity Palackého v Bruselu

12. července 2012 - 12:21

Zpět na seznam článků

Projekt je financován z prostředků komunitárního programu Grundtvig

Představení ESF projektu Univerzity Palackého v Bruselu

Představení projektu v Bruselu foto:b:Poštulková

Proděkanka pro studijní záležitosti a celoživotní vzdělávání Pedagogické fakulty Univerzity Palackého, Hana Marešová, se zúčastnila dalšího z mezinárodních seminářů v Bruselu, během něhož představila úspěšný ESF projekt UP z oblasti vzdělávání dospělých.

Brusel 2

Série seminářů se koná v rámci mezinárodního projektu REALM (Regional Adult Learning Multipliers and the Europe 2020 Flagship Initiative) a Univerzita Palackého je zde zapojena jako zástupce Olomouckého kraje. Projekt REALM spojuje účastníky z 15 evropských regionů, kteří v průběhu celého roku pracují na tématech z oblasti vzdělávání dospělých.

Záměrem je vytvořit síť odborníků v oblasti celoživotního vzdělávání, kteří budou výsledky roční spolupráce následně implementovat ve vzdělávacích institucích ve své zemi. Mezi tématy se objevují např. nové dovednosti a povolání, boj proti chudobě, inovativní EU, digitální agenda pro Evropu nebo problematika stárnutí. Rok 2012 vyhlásila Evropská komise rokem aktivního stárnutí, účastníci si budou vzájemně předávat zkušenosti ze svých regionů, představí případové studie, které budou reflektovat současný stav v regionu a budou k dispozici všem účastníkům.

Brusel 3

První ze seminářů se uskutečnil v únoru 2012, ten poslední připadá na začátek října, kdy se bude konat současně v Bruselu Týden evropských měst a regionů - tzv. Open Days. Pravidelně se seminářů účastní nejen představitelé zapojených regionů, ale také zástupci Evropské komise. Ti mohou porovnat příklady dobré praxe z jednotlivých členských států EU.

Brusel 4Ve středu 4. července se uskutečnil třetí ze série seminářů, na kterém měla proděkanka Hana Marešová vystoupení v části „Digitální agenda“. Tematicky navázalo na předchozí prezentaci Univerzity Palackého věnované ESF projektu ICT kurzy pro pedagogické pracovníky a bylo věnováno prezentaci zkušeností PdF UP s využitím multiuživatelského virtuálního prostředí v celoživotním vzdělávání.    

Proděkanka Marešová se v Bruselu v rámci pracovní cesty také setkala se zástupcem stálé představitelky ČR při EU Jakubem Dürrem, který v minulosti působil na Univerzitě Palackého jako prorektor. Na Stálém zastoupení ČR dále jednala s Evou Kafkovou z Úseku sektorových agend B pro oblast vzdělávání, kultury, mládeže, audiovize a sportu o budoucím programu Erasmus pro všechny. Účast na projektu REALM zprostředkovalo sdružení OK4EU, které zastupuje Olomoucký kraj při Evropské unii. Sdružení připravilo pracovní program Hany Marešové v Bruselu.

 

Autor: red.,M. Vráželová,foto:B.Poštulková

Fotogalerie

Představení projektu v Bruselu   foto:b:Poštulková

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.