Úterý 07. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý recidivista kradl značkové boty

07.07.2020 - Podnapilý recidivista kradl značkové boty - V chodbě...

Počasí

07.07.2020 - Úterý

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

08.07.2020 - Středa

Teplota: 20 / 11 - Zataženo

PŘIPOMENUTÍ! Preludium Aloise Motýla zahájí Julie Svěcená

03. února 2020 - 11:17

Zpět na seznam článků

Všechny koncerty festivalu se konají od 19 hodin

PŘIPOMENUTÍ! Preludium Aloise Motýla zahájí Julie Svěcená

Julie Svěcená zdroj foto: d.k.

Letošní 47. ročník Preludia Aloise Motýla se dramaturgicky opět zaměří zejména na mladé a začínající umělce v počátku jejich kariéry. Novinkou pro tento rok je návrat do původního prostoru, kde se dříve koncerty tohoto festivalu odehrávaly. Únorová vystoupení se tak uskuteční ve Výstavní síni šumperského Vlastivědného muzea a březnové koncerty jako už tradičně v klášterním kostele.

Zahajovací koncert festivalu nabídne v pondělí 3. února propojení lahodných tónů houslí světoznámé absolventky londýnské Royal Academy of Music Julie Svěcené, která spolupracovala také i s London Symphony Orchestra a je považovaná za jeden z nejnadějnějších mladých houslových talentů, a akordeonu, jehož se ujme laureát mezinárodních soutěží v Andoře, Itálii a Španělsku a ředitel Pražské konzervatoře Ladislav Horák.

Julie Svěcená a Ladislav Horák zdroj foto: d.k.

U druhého koncertu se 17. února můžete těšit na společný koncert dvou souborů olomoucké Základní umělecké školy Žerotín. Komorní smyčcový orchestr Sinfonia pod vedením uměleckého vedoucího a dirigenta Vladimíra Zemana získal titul nejlepšího orchestru ZUŠ v Olomouckém kraji.  Repertoár je různorodý, avšak převažují skladby z období baroka a klasicismu.

Orchestr Flauto Armonico, jehož uměleckými vedoucími jsou Jana Kropáčková a Šárka Bilanová, je složen z hráčů na flétny, háčkové harfy a bicí nástroje. Pravidelně každý rok s bohatým repertoárem účinkuje na nejrůznějších akcích v regionu - Noc kostelů nebo Dny evropského dědictví. V roce 2016 navázal spolupráci s nadací Malý Noe, se kterou pořádá nadační koncert v Bazilice na Svatém Kopečku u Olomouce ve prospěch zdravotně a sociálně postižených dětí. Orchestr začal sbírat úspěchy i na mezinárodním poli, například na soutěži v Bratislavě nebo v polské Bydgoszczi, vloni navíc získal na mezinárodní soutěži v Neerpeltu v Belgii první místo ve své kategorii. „Nejde ani tak o úspěchy samotné, ale hlavně o to, že nás to baví a hrajeme srdcem,“ říkají s nadšením žáci ze souboru Flauto Armonico.

Flauto Armonico zdroj foto: DK

Účast v dalším programu na 2. a 16. března přislíbili skvělé pěvecké sbory Motýli Šumperk, Permoník z Karviné, a také ze šumperské základní umělecké školy. Skutečnou lahůdkou pro všechny milovníky klavíru pak bude vystoupení mladé talentované Kláry Gibišové, jež má už nyní velmi dobře nakročeno na hvězdnou kariéru.

Zveřejněno 14. ledna - 17.00

Autor: red., M. Horáková - dk, zdroj foto: DK

Fotogalerie

Julie Svěcená               zdroj foto: d.k.

Další články z rubriky

Pohádky na zámku Úsov

Pohádky na zámku Úsov

Pozvánka na letní akci nejen pro děti

Pozvánka na šumperskou rozhlednu

Pozvánka na šumperskou rozhlednu

Otevřena je od úterý do neděle

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.