Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 14. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera

14.10.2019 - Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera - Benefiční...

Počasí

14.10.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Přes 21 tisíc kusů padělků skončilo ve skladech ČOI

14. září 2014 - 15:53

Zpět na seznam článků

Inspekce se zaměřila na příhraniční tržnice

Přes 21 tisíc kusů padělků skončilo ve skladech ČOI

ilustrační snímek zdroj foto:čoi

Klamavé obchodní praktiky, mezi něž zákon o ochraně spotřebitele řadí také nabídku, prodej i poskytování služeb porušujících některá práva duševního vlastnictví, jsou podle zjištění České obchodní inspekce doprovázeny také porušením zákona o ochraně spotřebitele, zejména informační povinnosti.

V průběhu druhé čtvrtletí bylo ve 203 případech zajištěno celkem 21 485 ks padělků, jejichž prodejem by majitelům práv duševního vlastnictví vznikla škoda dosahující téměř 24,5 mil.

Padělky budou po nabytí právní moci rozhodnutí zničeny, případně využity k humanitárním účelům. „Pokuty přesáhly 2,5 mil korun. Zabrané výrobky byly ze tří čtvrtin falzifikáty textilního zboží, poslední čtvrtinu tvořily rozmnoženiny nosičů audio a video, obuv a další výrobky kožené galanterie, hodinky a také hračky,“ uvedla tisková mluvčí České obchodní inspekce Ivana Divišová. Kontroly prováděli inspektoři ČOI jak samostatně, tak ve spolupráci s Policií ČR, cizineckou policií, místně příslušnými živnostenskými úřady anebo s orgány celní správy.

Kromě porušování zákona o ochraně spotřebitele byly v bezmála 70 případech zjištěny porušení povinností týkajících se bezpečnosti výrobků. “Trvale vysoké procento celkových zjištění - přes 83 procent, i četnost výskytu padělků jsou důvody, proč budou kontroly zaměřené na ochranu některých práv duševního vlastnictví pokračovat i nadále,“ dodala mluvčí obchodní inspekce.

Autor: red.,I.Divišová

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.