Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 23. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Druhý parkovací dům v Šumperku

22.01.2022 - Druhý parkovací dům v Šumperku - Má stát na...

Počasí

23.01.2022 - Neděle

Teplota: 1 / -8 - Oblačno

24.01.2022 - Pondělí

Teplota: 0 / -3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Přes 600 tisíc návštěvníků loni zavítalo do Olomouckého kraje

30. května 2017 - 08:47

Zpět na seznam článků

Hejtmanství chce pomoci, aby to bylo ještě lepší

Přes 600 tisíc návštěvníků loni zavítalo do Olomouckého kraje

Velké Losiny - Therme foto: archiv šumpersko.net

Celkem 600 106 návštěvníků si loni nenechalo ujít památky, zábavu či přírodní krásy Olomouckého kraje. Jde o nejvyšší návštěvnost kraje od roku 2012, meziročně se podle údajů Českého statistického úřadu zvýšila o devět procent. Odborníci přičítají tento trend mimo jiné změně bezpečnostní situace ve světě, lidé si dnes stále častěji užívají dovolenou v Česku.

Roste i zájem zahraničních návštěvníků, hlavně z Polska, Slovenska, Ukrajiny nebo Španělska. Celkem tu všichni strávili bezmála dva miliony nocí.

Šumperk zdroj foto: archiv

Podle vedení kraje je třeba jedinečnou příležitost využít a počet turistů do budoucna ještě zvýšit, aby byli pro region skutečným přínosem například při tvorbě nových pracovních míst v cestovním ruchu. „Náš kraj je plný přírodního bohatství, historických skvostů i rozvinutých lázeňských služeb, a proto je cestovní ruch zásadní příležitostí pro rozvoj mikroregionů, kde se lidé nemohou spolehnout na zaměstnání ve velkých průmyslových firmách,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Dobrou zprávou pro místní cestovní ruch je pokračující nárůst průměrného počtu přenocování u lázeňských pobytů, které dosáhlo dvanácti nocí. S celkovým počtem 685 tisíc se náš region řadí na druhé místo hned za Karlovarský kraj. V Olomouckém kraji se výrazně daří i kongresové turistice. S počtem přes 85 tisíc účastníků obsadil náš region třetí místo.

Zábřeh zdroj foto: archiv

Pokud porovnáme průměrný počet účastníků na jednu akci, tak se dokonce mezi kraji jedná o celorepublikově nejlepší výsledek. „Právě lázeňství a vícedenní turistika přináší užitek zejména pro odlehlé regiony a proto se chceme na jejich podporu zaměřit několika formami. Mimo jiné podpoříme studijní obory středních škol zaměřené na cestovní ruch, protože skutečných odborníků v této oblasti máme v kraji velký nedostatek,“ uvedl hejtman, který vidí velký potenciál také ve spolupráci s agenturou CzechTourism, se sousedními kraji i zahraničními partnery.

zámek Velé Losiny foto: archiv šumpersko.net

Hejtmanství pravidelně sleduje také návštěvnost více než osmdesáti turistických cílů a atraktivit v regionu. „Návštěvníky nejvíce lákaly expozice na výstavišti Flora, olomoucká ZOO nebo aquapark. Turisté se tradičně zajímali také o hrady Bouzov a Helfštýn, dále o Vlastivědné muzeum v Olomouci, hrad Šternberk nebo Ruční papírnu a Muzeum papíru ve Velkých Losinách. Desítku nejnavštěvovanějších turistických cílů v našem seznamu uzavírají olomoucké Muzeum moderního umění a jeskyně Na Pomezí,“ doplnil hejtman Ladislav Okleštěk, který zároveň za jedno z největších turistických lákadel považuje unikátní vodní přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně.

Dlouhé stráně zdroj foto: V.Sobol

V rámci podpory cestovního ruchu Olomoucký kraj už třináctým rokem spolufinancuje s městem Olomouc slevovou kartu Olomouc region Card, osmým rokem podporuje činnost turistických informačních center v regionu a sedmým rokem přispívá na významné nadregionální akce v cestovním ruchu. V této oblasti lze letos podruhé, v rámci krajských dotací, žádat i na infrastrukturní projekty. Veškeré informace, zajímavosti i praktické novinky zastřešuje Turistický informační portál Olomouckého kraje.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

Velké Losiny - Therme           foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.