Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 23. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Druhý parkovací dům v Šumperku

22.01.2022 - Druhý parkovací dům v Šumperku - Má stát na...

Počasí

23.01.2022 - Neděle

Teplota: 1 / -8 - Oblačno

24.01.2022 - Pondělí

Teplota: 0 / -3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Přes dva tisíce nafukovacích člunů ČOI zakázala prodávat

03. května 2014 - 12:37

Zpět na seznam článků

Na co si dát při nákupu pozor

Přes dva tisíce nafukovacích člunů ČOI zakázala prodávat

ilustrační snímek zdroj:čoi

Jaro je v plném proudu a s blížícím se začátkem letní sezóny vytáhnou milovníci rekreačních vodních sportů také nafukovací čluny, další se možná chystají k nákupu člunu nového.

Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali v průběhu loňského roku třicet typů výrobků a formální či věcné nedostatky zjistili u čtyřiadvaceti z nich. „Výsledkem dozorové akce byl zákaz distribuce osmi modelů nafukovacích člunů. Dvě pokuty byly uloženy na místě a zahájeno pět správních řízení,“ uvedl tiskový mluvčí ČOI Jan Rotbauer.

Výrobky byly fyzicky kontrolovány přímo na provozovnách nebo byly objednány přes internet s následným došetřením u distributora ze zemí EU, výrobce nebo dovozce do EU. K odbornému posouzení byly v jednom obchodním řetězci odebrány vzorky nafukovacího člunu, při jehož vizuální kontrole zjistili inspektoři, že člun nebyl vybaven nezbytným příslušenstvím – pumpou, ani nebyl zákazník informován o tom, jakou pumpu a s jakým typem ventilu použít, aby si mohl vhodné příslušenství zakoupit v jiném obchodě. „Byl ihned vydán zákaz prodeje na více, jak dva tisíce kusů těchto člunů v celkové hodnotě přes jeden milion korun,“ informoval mluvčí Rotbauer.

Vzhledem k tomu, že v průběhu projektu nebyl celý trh s nafukovacími čluny zcela zdokumentován, budou kontroly, podle informace tiskového mluvčího, pokračovat i v letošním roce. Spotřebitelům ČOI doporučuje, aby při nákupu nafukovacích člunů kontrolovali jejich příslušenství a také aby si ověřili, že jsou návody k montáži a použití v českém jazyce.

Autor: red.,J.Rotbauer

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj:čoi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.