Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát miliónů korun.

24.03.2019 - Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát...

Počasí

Počasí se nepodařilo načíst.

Zde je místo pro Vaši reklamu

Přes les utíkal motorkář před policejní hlídkou

26. března 2016 - 07:40

Zpět na seznam článků

Motorku, která byla odcizena v Rakousku, našli policisté ve Šternberku

Přes les utíkal motorkář před policejní hlídkou

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Hlídka dopravní policie vyzvala ve středu 23. března dopoledne k zastavení  řidiče motocyklu značky Yamaha, na ulici Olomoucké ve Šternberku.

Řidič nejprve zastavil. „Poté co se k němu policista přiblížil, se znovu rozjel směrem k obci Lipina,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Pavla Štenclová. Policisté muže pronásledovali ve služebním vozidle. Za městem se však ujíždějící motorkář hlídce ztratil z dohledu. „Po chvíli uviděli policisté muže v černém motorkářském oblečení krčícího se u kraje vozovky u obce Lipina. Poznali, že jde o ujíždějícího muže, ten však byl na místě bez motorky,“ informovala mluvčí Štenclová. Následným šetřením bylo zjištěno, že motorku muž odstavil a zanechal i s klíčem v zapalování v obci Lipina. Poté běžel přes les až k vozovce, po které v tu chvíli projížděli policisté. „V tento moment byl motorkář již tak vyčerpán, že nekladl žádný odpor,“ upřesnila policejní mluvčí.

Policisté u řidiče zjistili, že má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel a také, že po uvedeném motocyklu je vyhlášeno pátrání v Rakousku a je na něm odcizená registrační značka. „Ve věci jsme zahájili zkrácené přípravné řízení, kdy bylo dvaatřicetiletému řidiči sděleno podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Muži hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala Pavla Štenclová.

 Případem se budou policisté i nadále zabývat.

Autor: red., pis

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.