Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 14. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera

14.10.2019 - Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera - Benefiční...

Počasí

14.10.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Přes sto milionů má v kraji směřovat záchranářům

06. března 2016 - 20:30

Zpět na seznam článků

Hejtmanství chce lepší vybavení pro zdravotnickou záchrannou službu

Přes sto milionů má v kraji směřovat záchranářům

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Projekt, který v následujících třech letech počítá s nákupem specializované techniky, přijde na téměř 107 milionů korun.

Lepší vybavení Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje má zvýšit připravenost posádek především při výjezdech k neobvyklým událostem. „Jedná se zejména o technické zabezpečení, které pomůže při haváriích spojených s únikem nebezpečných látek a při událostech v rámci změn klimatu. Ty stále častěji generují rizika například nadměrných sněhových srážek a námraz, orkánů, větrných smrští i extrémního sucha, a to na území celého regionu,“ řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Michael Fischer.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Právě rizika spojená s extrémními výkyvy podnebí mohou ve velké míře ohrožovat zdraví a životy občanů kraje. Zkvalitnění technického vybavení je důležitou součástí poskytování rychlé a kvalitní zdravotní péče při výskytu výše uvedených meteorologických jevů. „Součástí zvýšení technické vybavenosti je kromě sanitních vozů i pořízení mobilní komunikační a informační techniky pro exponovaná území. Tím bude urychlena výměna informací o pacientovi, což výrazně přispěje ke zkvalitnění péče a snížení rizika komplikací či dokonce úmrtí pacientů,“ dodal náměstek Fischer.

Peníze na projekt s názvem „Technické zabezpečení Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje k řešení rizik a katastrof“ chce hejtmanství získat z Integrovaného regionálního operačního programu. V něm je dohromady více než jedna miliarda a sedm set milionů korun.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Platí přitom, že dotace z EU pokryje osmdesát pět procent celkových nákladů na projekt. Dalších pět procent představuje dotace ze státního rozpočtu. Olomoucký kraj tak v případě schválení projektu zaplatí přes deset milionů korun

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.