Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 01. února 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperačky bojovaly na Aerobic Tour

31.01.2023 - Šumperačky bojovaly na Aerobic Tour - Reportáž ze...

Počasí

01.02.2023 - Středa

Teplota: 3 / 2 - prehanky-Sníh

02.02.2023 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 0 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Přes třicet tisíc návštěvníků exkurzí na Dlouhých stráních

19. ledna 2023 - 19:28

Zpět na seznam článků

Za loňský rok

Přes třicet tisíc návštěvníků exkurzí na Dlouhých stráních

Horní nádrž zdroj foto: V. Sobol

Počet návštěvníků exkurzí do podzemních útrob vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně se v loňském roce meziročně zvýšil o sedm tisíc (na 30.047 lidí), stále však nedosáhl předcovidové úrovně, kdy si elektrárnu prohlédlo každoročně v průměru pětatřicet tisíc návštěvníků.

Celkový počet turistů, kteří na Dlouhé stráně vloni zavítali, se naopak snížil zhruba o deset tisíc (na 85 334 lidí), tato statistika však může být lehce zkreslená. „Celkovou návštěvnost počítáme jako součet návštěvníků exkurzí a turistů, kteří vyjedou k horní nádrži lanovkou. Vloni si ale chlapi z elektrárny všímali, že výrazně rostl počet lidí, kteří lanovku vynechali a k horní nádrži došli pěšky nebo přijeli na stále populárnějších elektrokolech. Z množství turistů, kteří se kolem hodní nádrže pohybovali hlavně v letních měsících, usuzujeme, že se celková návštěvnost opět vyšplhala až téměř ke sto tisícům,“ upřesnil tiskový mluvčí Vladislav Sobol.

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně, jejíž strojovna i další technologie jsou hluboko pod zemí, slouží jako obrovský akumulátor elektrické energie. Má také certifikace na službu black start, stále větší význam elektrárny však spočívá ve vykrývání nestabilních dodávek z obnovitelných zdrojů energie.

Autor: red., V. Sobol

Fotogalerie

Horní nádrž             zdroj foto: V. Sobol

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.