Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 23. června 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zloděj ukradl v Mohelnici padesát kilo medu

23.06.2018 - Zloděj ukradl v Mohelnici padesát kilo medu - Ze sklepní...

Počasí

obcasny-Déšť

23.06.2018 - Sobota

Teplota: 15 / 6 - obcasny-Déšť

Přeháňky-Déšť

24.06.2018 - Neděle

Teplota: 17 / 8 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Přes třicet tun nelegálního medu odhalila inspekce v Olomouckém kraji

27. února 2018 - 20:11

Zpět na seznam článků

Jedná se o potravinu nevhodnou ke spotřebě

Přes třicet tun nelegálního medu odhalila inspekce v Olomouckém kraji

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Potravinářská inspekce při mimořádné kontrole zjistila 31,5 tuny nelegálního medu

V rámci mimořádné kontrolní akce inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce zjistili a na místě zadrželi 31 449 kilogramů (celkem 34 943 ks spotřebitelských balení á 900 g) uskladněného nelegálního medu označeného etiketami výrobce Včelpo.

Namátkovou kontrolou inspektoři zjistili, že se jedná mj. o šarže s datem minimální trvanlivosti do: 4.9.2018, 11.9.2018, 30.9.2018, 27.8.2018, u kterých laboratorní rozbor při předchozích kontrolách SZPI a Státní veterinární správy (SVS) v r. 2015 potvrdil přítomnost reziduí antibiotik. „Vzhledem k této skutečnosti se jedná o potraviny nevhodné k lidské spotřebě a tedy nelegální, inspektoři je na místě zadrželi a sklad zapečetili,“ uvedl tiskový mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. 

Akci inspektoři uskutečnili v pátek 23. února v objektu bývalého zemědělského družstva na Olomoucku. „Vzhledem k tomu, že provozovatel nezajistil zpřístupnění objektu ke kontrole inspektorům a dále z důvodu závažného podezření, že se v předmětných prostorách nachází nebezpečné potraviny, jejichž uvedení na trh může mít dopad na zdraví spotřebitele, zjednali si inspektoři do těchto prostor přístup v souladu s § 4 odst. 5 zákona č. 146/2002 Sb. Dle zákona jsou inspektoři oprávnění zjednat si přístup do takových prostor, včetně otevření uzavřených prostor,“ informoval mluvčí. 

Informaci předala inspekce k došetření Státní veterinární správě, která je kompetentní mj. pro oblast kontroly skladování potravin živočišného původu, tedy i medu.

Autor: red., P. Kopřiva

Fotogalerie

ilustrační snímek                    zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.