Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 17. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Ženu okradli na šumperské diskotéce

17.07.2019 - Ženu okradli na šumperské diskotéce - Obezřetnost se...

Počasí

17.07.2019 - Středa

Teplota: 22 / 11 - Zataženo

18.07.2019 - Čtvrtek

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Přetížená auta v Olomouckém kraji odhalí vysokorychlostní váhy

24. ledna 2019 - 19:59

Zpět na seznam článků

Hejtmanství ochrání své silnice.

Přetížená auta v Olomouckém kraji odhalí vysokorychlostní váhy

Olomoucký kraj ochrání své silnice. Přetížená auta odhalí vysokorychlostní váhy zdroj foto: archiv OLK

Vysokorychlostní váhy, jež odhalí přetížená nákladní auta, zabuduje olomoucké hejtmanství do vybraných krajských silnic.

Reaguje tak na záměr Ředitelství silnic a dálnic, které stejná zařízení umístí na komunikace první třídy. „Obáváme se, že po zavedení tohoto systému na silnicích vyšších tříd se řidiči budou snažit kontrolní místa objíždět. Tím zatíží a poškodí krajské silnice ještě ve větší míře než dosud,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Kraj teď připraví podklady s vlastním návrhem umístění vah na krajských komunikacích v návaznosti na místa vážení na dálnicích a silnicích první třídy. Zohlední přitom i současnou a předpokládanou dopravu těžkých nákladních vozidel v regionu. Výsledkem bude mapa kraje, kde budou zakresleny úseky vhodné pro umístění vysokorychlostních vah.

Olomoucký kraj už v roce 2004 pořídil nízkorychlostní váhy, které využívá správa silnic. Vážení provádí na území kraje také Centrum sužeb pro silniční dopravu a policie.

Vloni zkontrolovaly bezmála pět set náklaďáků, téměř třetina byla přetížených. „Z pokut vybraných od majitelů přeložených aut měl Olomoucký kraj za minulý rok příjem osm set šedesát tisíc korun. Nám ale nejde o sankce, chceme především chránit naše silnice, které s obrovskými náklady opravujeme a přetížená auta je prokazatelně ničí,“ doplnil Zahradníček.

Zatímco u původních nízkorychlostních vah musí auta sjet na odstavnou plochu, kde je správa silnic nebo policie zváží přenosným zařízením, vysokorychlostní systém může být zabudován přímo do vozovky a hmotnost změří okamžitě.

Autor: red., E. Knajblová - olk

Fotogalerie

Olomoucký kraj ochrání své silnice. Přetížená auta odhalí vysokorychlostní váhy    zdroj foto: archiv OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.