Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 28. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Olomoucký kraj pomůže partnerskému Yunnanu v boji s koronavirem

27.02.2020 - Olomoucký kraj pomůže partnerskému Yunnanu v boji s...

Počasí

28.02.2020 - Pátek

Teplota: 4 / 1 - prehanky-Sníh

29.02.2020 - Sobota

Teplota: 5 / 0 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Převzali medaile Olomouckého kraje

10. února 2020 - 11:47

Zpět na seznam článků

Hejtmanství poděkovalo hrdinům regionu

Převzali medaile Olomouckého kraje

Třetí společenský večer složek integrovaného záchranného systému se v pátek 7. února nesl ve slavnostním duchu.

Hasiči, policisté i pracovníci záchranné služby si z rukou náměstka hejtmana Olomouckého kraje Jana Zahradníčka převzali ocenění za záchranu lidských životů. „Mimořádné uznání si zaslouží všichni lidé, kteří svojí vysokou profesionalitou vytvořili z integrovaného záchranného systému špičkovou organizaci, na kterou se lidé v celém Olomouckém kraji mohou spolehnout,“ řekl během slavnostního večera náměstek Zahradníček.

Hejtmanství ocenilo hrdiny regionu zdroj foto: OLK

Vyznamenání si převzala jednotka hasičů z Jeseníku, kteří vloni při výjezdu k odstraňování následků vichřice zachránili život seniorovi. Petr Fišer, Martin Surových, Milan Smatana a Marek Hauke předvedli přímo v terénu ukázkovou práci s defibrilátorem i správný postup srdeční masáže.

Hejtmanství ocenilo hrdiny regionu zdroj foto: OLK

Mezi další vyznamenané osoby patřili policisté z Přerova. Ti vloni v srpnu neohroženě evakuovali čtyři obyvatele hořícího domu. Poté společně s hasiči celý věžák prohledali, aby se přesvědčili o tom, že kouř v bytech nikoho dalšího neuvěznil. Michal Koutný, Ladislav Mišun, Petr Dočkal, Michal Beláček, Lucie Resová a David Zacpal se tak stali dalšími krajskými hrdiny.

Podobně statečně si počínal jejich kolega z Prostějova. Jenom díky profesionálnímu přístupu policisty Petra Tesárka si dnešních dnů užívá dvouletá holčička. Vloni v červnu sedmnáctiměsíčnímu batoleti selhaly životní funkce, které prostějovský nadstrážmistr dokázal znovu obnovit. Před jeho výkonem musel smeknout i lékař záchranné služby, který na místo dorazil o několik minut později.

Medaili hejtmana Olomouckého kraje za Zásluhy o bezpečnost obdrželi dlouholetí pracovníci zdravotnické záchranné služby Miroslava Hlisnikovská, Jan Smolka a Jarmila Šimková.

Hejtmanství ocenilo hrdiny regionu zdroj foto: OLK

Dalšími oceněnými se stali příslušníci celního úřadu Jana Hrazdirová, Marcela Mintělová,  Petr Kovář a Martin Pros, kteří letos v lednu přispěli poskytnutím první pomoci k záchraně muže v Chropyni, jehož postihla srdeční zástava. „Říká se, že ideální by byl takový svět, který by hrdiny nepotřeboval. Já si naopak svět bez hrdinů představit nedokážu a jsem rád, že spousta z nich žije a pracuje v Olomouckém kraji,“ řekl na adresu oceněných hejtman Ladislav Okleštěk.

Autor: red., E. Knajblová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.