Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 19. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci hlásí novinky v kádru

18.11.2019 - Draci hlásí novinky v kádru - Loví posily do obranných...

Počasí

19.11.2019 - Úterý

Teplota: 11 / 7 - Zataženo

20.11.2019 - Středa

Teplota: 14 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Prezident navštíví šumperský Pontis a ochutná tradiční regionální pokrmy

22. září 2018 - 10:21

Zpět na seznam článků

Program hlavy státu v Olomouckém kraji

Prezident navštíví šumperský Pontis a ochutná tradiční regionální pokrmy

Olomoucký kraj - návštěva prezidenta Miloše Zemana zdroj foto: archiv

Prezident Miloš Zeman ochutná Olomoucký kraj během své blížící se návštěvy obrazně i doslova.

Kromě setkání s politiky a občany zavítá třeba také za klienty do šumperského Pontisu a čeká ho i pestrá nabídka regionální kuchyně. „Vím, že pan prezident je vůči neziskovým organizacím kritický. Proto jsem rád, že pozvání do Pontisu přijal a třeba na vlastní oči uvidí, že existují neziskovky, které jsou pro lidi velmi důležité a dělají užitečné věci,“ uvedl ředitel Pontisu.

Pontis patří mezi nejvýznamnější poskytovatele sociálních služeb v Olomouckém kraji. Diskuze s prezidentem se tam kromě klientů zúčastní také ředitelé dalších neziskových organizací, jako je například Charita nebo Armáda spásy.

Prezident stráví v Olomouckém kraji celkem tři dny od 24. do 26. září.

setkání s veřejností zdroj: OLK

Zamíří na Hanou i do Jeseníků, kde na něj kromě pracovních povinností čeká zajímavá ochutnávka tradičních regionálních pokrmů. „Na Pradědu si šéfkuchař připravil houbovou omáčku a palačinku s borůvkovým přelivem, v olomouckém hotelu Clarion poctí hlavu státu nakládanými tvarůžky s bylinkami," přiblížila mluvčí hejtmanství Eva Knajblová.

prezident Miloš Zeman v Šumperku 2015 foto: archiv šumpersko.net

Ve středu 26. září od 15.30 hodin proběhne v objektu vysílače Praděd tisková konference, která završí program návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Olomouckém kraji.

Samostatný program bude mít v kraji prezidentova manželka Ivana Zemanová. První dáma pojede například do střední školy sociálních služeb v Zábřeze, navštíví baziliku na Svatém Kopečku, dále dům pro seniory v Náměšti na Hané i Psí domov Pod křídly anděla v Žerotíně.

AKTUALITOVÁNO 23. září: Po celou dobu budou na bezpečnost prezidenta dohlížet ve spolupráci s policisty Útvaru pro ochranu prezidenta České republiky policisté z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Úkolem policistů je mimo jiné zajistit bezpečnost a plynulost v oblasti dopravy především při přesouvání kolony vozidel převážejících a doprovázejících prezidenta republiky, a to s cílem, co nejméně omezit ostatní účastníky silničního provozu. „Neméně důležitou prioritou je zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti v místech, kde dojde k setkání pana prezidenta s občany. Do bezpečnostního opatření bude nasazen adekvátní počet policistů služby pořádkové, kriminální a dopravní policie tak, aby byla zajištěna bezpečnost prezidenta po celou dobu jeho návštěvy. V rámci plnění služebních úkolů úzce spolupracujeme kromě Útvaru pro ochranu prezidenta České republiky také s městskými policiemi a organizátory jednotlivých akcí v konkrétních místech, kde budou probíhat setkání pana prezidenta s občany Olomouckého kraje,“ tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jitka Dolejšová.

Autor: red., E. Knajblová - olk, pis.,

Fotogalerie

Olomoucký kraj - návštěva prezidenta Miloše Zemana      zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.