Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zubní víla ve FN Olomouc má čtyřnohého pomocníka

24.02.2021 - Zubní víla ve FN Olomouc má čtyřnohého pomocníka -...

Počasí

25.02.2021 - Čtvrtek

Teplota: 12 / 3 - SkoroJasno

26.02.2021 - Pátek

Teplota: 9 / 2 - Mlha

Zde je místo pro Vaši reklamu

Při čelním střetu dvou vozidel v Mohelnici bylo zraněno pět osob

20. srpna 2016 - 22:45

Zpět na seznam článků

Řidič pravděpodobně nedal přednost

Při čelním střetu dvou vozidel v Mohelnici bylo zraněno pět osob

DN Mohelnice zdroj foto: HZS Olk

Těžká dopravní nehoda se v neděli 20. srpna, okolo půl desáté stala v Mohelnici na ul. Olomoucká.

Střetla se dvě osobní vozidla. „Řidič Mazdy, který přijížděl ve směru od Loštic, chtěl na křižovatce odbočit na vedlejší silnici. Pravděpodobně nedal přednost vozidlu Škoda Octavia, které projíždělo po hlavní silnici, a čelně se střetli. Při dopravní nehodě bylo zraněno celkem pět osob,“ informovala krajská tisková policejní mluvčí Tereze Neubauerová.

DN Mohelnice zdroj foto: HZS Olk

Na místo zdravotnické operační středisko ZZS OK vyslalo vrtulník ZZS z Olomouce a tři posádky RZP z Mohelnice, Litovle a Zábřehu. „Po vyšetření, ošetření a stabilizaci na místě byli žena a muž pro středně těžká poranění hlavy a hrudníku transportováni do traumacentra FN v Olomouci. Další žena pro zhmoždění hrudníku a břicha na urgentní příjem do Šumperka. Muž s tříletým dítětem, které cestovalo v dětské autosedačce, neutrpěli vážná zranění, nicméně k dalšímu vyšetření byli převezeni taktéž do nemocnice v Šumperku. Jedna z nich byla se svým zraněním letecky transportována do FN Olomouc,“ informoval ředitel Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Petr Hubáček.

DN Mohelnice zdroj foto: HZS Olk

Na operační středisko HZS Olomouckého kraje byla těžká dopravní nehoda oznámena pět minut před půl desátou dopoledne. „Na místo vyjeli profesionální hasiči z Litovle a dobrovolní hasiči z Mohelnice, kteří po příjezdu zjistili, že při nehodě se střetla dvě osobní vozidla. Hasiči provedli protipožární opatření, odpojili autobaterie v havarovaných autech,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

DN Mohelnice zdroj foto: HZS Olk

V době příjezdu hasičů měla zraněné osoby již v péči zdravotnická záchranná služba, které hasiči pomáhali s ošetřováním a transportu zraněných do vrtulníku letecké záchranné služby a do sanitních vozidel.

Doprava na silnici byla omezena, hasiči asistovali policii s řízením provozu. „Z jednoho havarovaného vozidla unikly provozní kapaliny, které hasiči zasypali sorbentem, „ informovala Vladimíra Hacsiková. Jednotky po zaměření nehody uklidily komunikaci a jedno z vozidel navijákem vyprostili na komunikaci. „Účastníkem nehody bylo malé dítě, kterému hasiči předali plyšovou hračku, kterou vozí ve výjezdových vozidlech právě pro tyto účely,“ uvedla mluvčí krajských hasičů.

Autor: red., pis, Z. Hošák., V. Hacsiková, zdroj foto: HZS Olk

Fotogalerie

DN Mohelnice                  zdroj foto: HZS Olk

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.