Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 17. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Ženu okradli na šumperské diskotéce

17.07.2019 - Ženu okradli na šumperské diskotéce - Obezřetnost se...

Počasí

17.07.2019 - Středa

Teplota: 22 / 11 - Zataženo

18.07.2019 - Čtvrtek

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Při cestě Pendolinem na děti čeká Elfíkova cesta

07. prosince 2012 - 07:52

Zpět na seznam článků

Cestování rodičům s dětmi zpříjemní rodinné zóny

Při cestě Pendolinem na děti čeká Elfíkova cesta

ilustrační snímek zdroj c.d.

Cestující s malými dětmi do 10 let budou mít k dispozici rodinné zóny, ve kterých si mohou zkrátit jízdu například novou stolní hrou Elfíkova cesta. Zavedeny budou nejdříve ve spojích SC Pendolino.

„Cestující u takto vybraných míst budou mít k dispozici rozkládací stolek, hrací plán a vlakový doprovod bude připraven zapůjčit hrací figurky a kostky. Ve vlacích SC Pendolino bude vyhrazeno dvanáct míst u tří rozkládacích stolků ve voze číslo 4 ve střední části vlaku. Děti cestující spoji SC Pendolino v předvánočním čase mohou navíc získat Elfíkův vánoční sešit proti nudě,“ popisuje projekt tiskový mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.   

České dráhy uvažují o rozšíření podobných dětských zón také do vybraných modernizovaných vozů typu Bbdgmee, které jsou zařazeny například ve spojích EuroCity, expres a v příštích letech budou nasazeny do provozu i na řadě běžných rychlíkových spojů. Také v těchto vozech jsou k dispozici vyhrazené oddíly pro cestující s dětmi do 10 let. Po modernizaci jsou vybaveny velkým stolem, na kterém mohou děti malovat nebo si hrát mnohem snáz než ve starších vozech.

ilustrační snímek„Vyhrazené vozy a oddíly pro cestující s dětmi budeme postupně označovat slonem Elfíkem, který je maskotem Českých drah pro nejmenší zákazníky. Učí je například správně cestovat vlakem, vyvarovat se nebezpečnému chování v blízkosti železnice a označuje také služby vyhrazené pro nejmenší zákazníky a jejich doprovod,“ říká Petr Vondráček, manažer přepravních produktů. Hrací vozy nebo vozy s rodinnou zónou provozují i zahraniční železnice. Například rodinnou zónu s hracím plánem na rozkládacím stolku mají k dispozici cestující švýcarských rychlovlaků ICN.  

 

Autor: red.,P. Šťáhlavský ,zdroj foto:c.d.

Fotogalerie

ilustrační snímek                    zdroj c.d.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.