Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 17. května 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pevnost poznání ve znamení ochrany přírody

17.05.2021 - Pevnost poznání ve znamení ochrany přírody - Květnová...

Počasí

17.05.2021 - Pondělí

Teplota: 13 / 10 - obcasny-Déšť

18.05.2021 - Úterý

Teplota: 16 / 9 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Při cestě na Tulinku vznikají tři tůně a lesní hřiště

03. května 2021 - 12:28

Zpět na seznam článků

Investor počítá i s odpočinkovou zónou

Při cestě na Tulinku vznikají tři tůně a lesní hřiště

Šumperk zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Obyvatelé Šumperka budou mít již brzy další možnosti vyžití v příměstském rekreačním lese, konkrétně při cestě směrem na Tulinku. V současnosti tu vzniká lesní hřiště s lanovými aktivitami a o kousek níž zanedlouho odstartuje budování tří tůní s odpočinkovou zónou. Na obě investice se městu podařilo získat dotační peníze.

Do budování lesního hřiště při cestě na Tulinku se pražská firma, jež vzešla z výběrového řízení, pustila počátkem dubna. Začátkem června by zde již příchozí měli najít nízké lanové překážky na stromech se dvěma herními prvky a domečkem, chybět nebudou ani lavičky. Celý záměr v hodnotě tři čtvrtě milionu korun realizuje město s téměř stoprocentní dotací od Státního zemědělského intervenčního fondu z Programu rozvoje venkova ČR.

V současném mokřadu naproti „sanatorce“ u cesty před singl traily vzniknou do konce srpna tři tůňky s odpočinkovou zónou. „V prostoru již proběhlo kácení a odstranění pařezů, které zajistily Podniky města Šumperka. Na konec dubna bylo naplánováno předání „staveniště“ vybranému dodavateli, firmě, jenž se pak pustí do dalších úprav,“ sdělil Oto Sedlář, vedoucí oddělení investic odboru RUI místní radnice.

Kromě tůní „vyroste“ v této části lesa odpočinková zóna s dřevěným molem a s lavičkami, kterou by mohly uvítat především maminky s malými dětmi, jež tuto lokalitu hojně navštěvují. Na investici ve výši šest set devadesát tisíc korun dostalo město více než osmdesátiprocentní dotaci.

Autor: red., S.Singerová - mus,

Fotogalerie

Šumperk            zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.