Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 30. listopadu 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička po havárii usnula za volantem

30.11.2021 - Opilá řidička po havárii usnula za volantem - Kolize ve...

Počasí

30.11.2021 - Úterý

Teplota: 2 / 0 - Sníh

01.12.2021 - Středa

Teplota: 4 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Přibude 475 bezbariérových spojů

26. října 2021 - 14:21

Zpět na seznam článků

Lidé na vozíku budou mít snazší cestování

Přibude 475 bezbariérových spojů

ilustrační snímek zdroj foto: archiv ČD

Téměř pět tisíc čtyři sta bezbariérových spojů nabídnou České dráhy v příštím roce. Je to nejvíce bezbariérových spojů od jejich zavedení v roce 1991. Proti stávajícímu jízdnímu řádu se počet vlaků bez bariér zvýší o 475. Další velkou novinkou je možnost dobíjet elektrické vozíky v nejnovějších vlakových soupravách.

Díky tomu se významně rozšíří mobilita osob na vozíku. „Lidé, kteří se musí pohybovat na vozíku, mají těžký život. Na cestách se musí vypořádat s mnoha překážkami a bariérami. My se jim snažíme život co nejvíc usnadnit, především svobodněji cestovat po České republice a do zahraničí. Proto investujeme do moderních bezbariérových vlaků. Meziročně tak bude o 475 bezbariérových spojů vice a jejich celkový počet dosáhne rekordní úrovně. Čtyři z pěti našich vlaků budou v jízdním řádu 2022 kompletně vybavené pro cestování osob na vozíku a nabídnou jim komfortní cestování,“ říká Ivan Bednárik, předseda představenstva a generální ředitel ČD. 

V jízdním řádu 2022 budou do provozu uvedeny zcela nové moderní bezbariérové soupravy InterJet, patrové jednotky push-pull a desítky souprav RegioPanter. „V některých regionech dnes nabízíme drtivou většinu spojů bezbariérových, například v rámci Pražské integrované dopravy. Podobných regionů bude přibývat. V roce 2022 se k nim přidá například Plzeňský kraj, kde nasadíme na linku P2 Klatovy – Plzeň – Rokycany – Beroun jednotky RegioPanter. Převážná většina vlaků v celém kraji tak bude bezbariérová. K podstatnému rozšíření nabídky bezbariérového cestování dojde také v Královéhradeckém kraji. Tam zavedeme přepravu osob na vozíku na linkách Choceň – Náchod a z Pardubic přes Hradec Králové do Trutnova a Svobody nad Úpou. Symbol bezbariérovosti se objeví také u vlaků z Ostravy do Frýdlantu nad Ostravicí a Frenštátu pod Radhoštěm nebo ze Šumperka do Hanušovic a Jeseníku,“ říká Jiří Ješeta, náměstek generálního ředitele.         

Rozšíří se nabídka cestování také v dálkových vlacích, jak dokládají slova Jiřího Ješety: „Na linky ‚Západní expres‘ a ‚Krušnohor‘ mezi Prahou a Chebem nasadíme nejmodernější expresní soupravy, které nabízejí lidem na vozíku úplně novou kvalitu cestování, a zároveň rozšíříme bezbariérové cestování do rychlíků ‚Vltava‘ a ‚Lužnice‘, které spojují Prahu s Jihočeským krajem. Lidé na vozíku se tak snadno dostanou z Prahy nebo z Českých Budějovic například do Benešova u Prahy, Soběslavi nebo Veselí nad Lužnicí.“

Autor: red., Petr Šťáhlavský, zdroj foto: ČD

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv ČD

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

východ slunce Šumperk

východ slunce Šumperk

Fotek: 35
Přidáno: 29.10.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.