Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 17. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští zastupitelé budou přidělovat dotace

16.04.2021 - Šumperští zastupitelé budou přidělovat dotace - Ve...

Počasí

17.04.2021 - Sobota

Teplota: 8 / 2 - obcasny-Déšť

18.04.2021 - Neděle

Teplota: 11 / 3 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Přihlášky na Univerzitu Palackého lze podat elektronicky

09. března 2021 - 12:39

Zpět na seznam článků

Do poloviny března

Přihlášky na Univerzitu Palackého lze podat elektronicky

UP Olomouc zdroj foto: upol.cz

Už jen do 15. března mají zájemci o studium na Univerzitě Palackého v Olomouci (UP) možnost podat si elektronickou přihlášku na některý ze čtyř stovek studijních programů a jejich kombinací. Nabídka osmi fakult je k dispozici v online katalogu.

Termín v polovině března se týká většiny bakalářských, magisterských a navazujících magisterských studijních programů. Výjimku tvoří některé nedávno otevřené studijní novinky, například Management vědy na filozofické fakultě (15. dubna), dále Zdravotnické záchranářství na fakultě zdravotnických věd (31. března) nebo obory cyrilometodějské teologické fakulty – Katolická teologie, Teologické nauky, Náboženství se zaměřením na vzdělávání, Učitelství náboženství pro základní školy, Sociální práce, Sociální práce s dětmi a mládeží a Etika a kultura v mediální komunikaci (30. dubna). Na doktorské studium, které zahrnuje další tři stovky oborových zaměření, je pak možnost se přihlásit do konce dubna či května v závislosti na konkrétní fakultě.

UP má ve své studijní nabídce prakticky vše od učitelství, práva, sportu, teologie až po humanitní, umělecké, přírodovědné, zdravotnické či lékařské obory. „Zájemci si mohou vybrat buď studium jednoho studijního programu, nebo zkombinovat dva, některé i mezi různými fakultami,“ uvedla Gabriela Sýkorová Dvorníková, tisková mluvčí UP.

Nabídku studia na UP na podzim rozšířila řada novinek, kterými jsou například Obecná lingvistika, Teorie a dějiny výtvarných umění se specializací památková péče, Ochrana a podpora zdraví, Chemie – analytik specialista, nové specializace Aplikované matematiky, Aplikovaná psychoterapie a inovace v sociální práci či online Teologie, historicky první studijní program v ČR, který umožňuje získání bakalářského titulu přes internet. Filozofická fakulta otevřela Lingvistiku a Digital Humanities nebo výše zmiňovaný Management vědy, fakulta tělesné kultury začala nabízet program Sportovní specialista – duální kariéra vrcholových sportovců určený aktivním vrcholovým sportovcům.

Aktuální informace k přijímacím zkouškám na UP se budou upřesňovat s ohledem na vývoj epidemické situace a na základě opatření vlády.

Autor: red., G. Sýkorová Dvorníková, zdroj foto: upol

Fotogalerie

UP Olomouc               zdroj foto: upol.cz

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.