Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 01. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho viadukt

31.05.2020 - VIDEO. Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho...

Počasí

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 9 - SkoroJasno

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 18 / 8 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Připomenutí 75. výročí od konce války proběhne letos on-line

21. dubna 2020 - 14:48

Zpět na seznam článků

Historické dokumenty se budou prezentovat na internetu

Připomenutí 75. výročí od konce války proběhne letos on-line

Javoříčko zdroj foto: archiv I. Heger

S ohledem na současnou situaci v souvislosti s pandemií COVID-19 a prodloužení nouzového stavu se nemůže uskutečnit řada akcí plánovaných na závěr dubna v souvislosti se 75. výročím od konce 2. světové války nebo tragického vypálení obcí Javoříčko a Zákřov nacisty.

Vedle zrušení tradičních pietních vzpomínek tak nemohou v plánovaném režimu proběhnout ani doprovodné vzdělávací programy, které Iniciativa pro podporu vypálených obcí ve spolupráci s dalšími subjekty připravovala. „Vzhledem k celospolečenskému významu uvedených výročí jsme se rozhodli připravit projekt "75. výročí on-line", kterým chceme široké veřejnosti, zejména pak žákům základních a středních škol, přiblížit prostřednictvím internetu tyto události spojené s regionem Olomouckého kraje,“ uvedl mluvčí Ivo Heger.

Během měsíce května a června tak budou veřejnosti prezentovány zajímavé historické dokumenty, fotografie nebo rozhovory s pamětníky a historiky související s výročími. „Cílem projektu je přiblížit informace o těchto událostech veřejnosti z bezpečí jejich domovů. Iniciativa rovněž ve spolupráci s provozovatelem expozice v historické škole v Javoříčku zpřístupní na internetových stránkách široké veřejnosti bez jakéhokoli omezení veškerý obsah tvořící uvedenou expozici, a to až do doby, než situace v souvislosti s pandemií umožní její otevření pro návštěvníky,“ upřesnil Ivo Heger.

Autor: red., I. Heger

Fotogalerie

Javoříčko                zdroj foto: archiv I. Heger

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.