FOTO
šumpersko PF
FOTO
Úterý 10. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič na Jesenicku se lekl srny a havaroval

10.12.2019 - Řidič na Jesenicku se lekl srny a havaroval - Dopravní...

Počasí

10.12.2019 - Úterý

Teplota: 4 / 0 - PoloJasno

11.12.2019 - Středa

Teplota: 1 / -3 - PoloJasno

Připomenutí! V srpnu začne elektrizace a zdvojkolejnění trati Uničov – Olomouc

01. srpna 2019 - 19:37

Zpět na seznam článků

Celková investice dosáhne částky přibližně 3,9 miliardy korun

Připomenutí! V srpnu začne elektrizace a zdvojkolejnění trati Uničov – Olomouc

V srpnu začne elektrizace a zdvojkolejnění trati Uničov – Olomouc zdroj foto: FB SŽDC

Správa železniční dopravní cesty uzavřela první červencový den smlouvu se sdružením firem Subterra, OHL ŽS a EŽ Praha na elektrizaci a zkapacitnění trati Uničov – Olomouc.

Vlastní stavební práce a s nimi spojená nepřetržitá výluka v Uničově začnou v srpnu, hotovo bude do poloviny roku 2022.  „Cílem stavby je především zvýšení kapacity této velmi vytížené trati, zvýšení maximální rychlosti na 160 km/h., odstranění většiny propadů traťové rychlosti, zvýšení bezpečnosti železničního provozu a cestujících a v neposlední řadě i zajištění bezbariérového přístupu pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace v železničních stanicích a zastávkách“, uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

Jízdní doba osobních vlaků mezi Olomoucí a Uničovem se zkrátí na dvacet šest, respektive dvacet osm minut. Ve špičkách pracovních dnů je doplní spěšné vlaky, které zvládnou cestu mezi oběma stanicemi dokonce za sedmnáct minut. Využívat budou stejnosměrnou trakci 3 kV, která bude připravena na budoucí konverzi napájecí soustavy.

V rámci požadavku na zvýšení traťové rychlosti je navržena celková rekonstrukce železničního svršku a spodku. Ve všech stanicích a zastávkách vzniknou nová nástupiště s výškou hrany 550 milimetrů, která umožní pohodlný nástup do nízkopodlažních elektrických souprav. Zatímco ve stanicích a na zastávce v Uničově budou mít délku 110 metrů, na ostatních nádražích budou devadesátimetrová. Přístup na nově vzniklá poloostrovní nástupiště v Bohuňovicích, Šternberku a Uničově bude po centrálním přechodu. Všechna nádraží budou bezbariérová, v rámci úprav se dále počítá se zřízením přístřešků pro cestující, s novým orientačním a informačním systémem a osvětlením stanic a přístupových cest.

V současné době probíhají přípravné práce, vlastní stavební práce se rozeběhnou v srpnu. S tím souvisí i začátek plánované výluky.

Zatímco během července proběhne několik denních výluk, od srpna začne nepřetržitá výluka v úseku Uničov – Újezd u Uničova. Podle postupu stavebních prací se příští rok zastaví provoz vlaků mezi Újezdem u Uničova a Šternberkem a v roce 2021 pak v navazujícím úseku do krajské metropole.

Zveřejněno: 8. července 2019 - 10.41

Autor: red., Marek Illiaš

Fotogalerie

V srpnu začne elektrizace a zdvojkolejnění trati Uničov – Olomouc       zdroj foto: FB SŽDC

Další články z rubriky

Poslední papírové dálniční známky jsou v prodeji

Poslední papírové dálniční známky jsou v prodeji

Nově budou od poplatku osvobozena ekologická auta

Novinky ve vlakovém jízdním řádu v Olomouckém kraji

Novinky ve vlakovém jízdním řádu v Olomouckém kraji

V neděli 15. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2020

Ředitelství silnic a dálnic převzalo nový mýtný systém

Ředitelství silnic a dálnic převzalo nový mýtný systém

Již příští rok díky němu získá stát z mýtného o 2,5 miliardy korun více

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.